سمعک نامرئی

پرکاربردترین سمعک داخل گوشی

سمعک نامرئی- دلاوا سمعک
سمعک نامرئی- دلاوا سمعک

با استفاده از سمعک نامرئی کسی متوجه کم شنوایی شما نخواهد شد و به‌راحتی تمام مشکلات شما حل می‌شود. سمعک نامرئی نوعی سمعک داخل گوشی است که اندازه بسیار کوچکی دارد و هنگام استفاده روی گوش فرد دیده نخواهد شد. برای بعضی افراد ظاهر سمعک بسیار مهم است و دوست ندارند سمعکشان قابل رویت باشد، سمعک نامرئی گزینه بسیار خوبی برای این افراد می‌باشد. در کلینیک شنوایی دلآوا سمعک، سمعک نامرئی با استفاده از قالبگیری و به اندازه گوش هر فردی ساخته می‌شود و به طور کامل در مجرای گوش قرار می‌گیرد.

سمعک نامرئی

پرکاربردترین سمعک داخل گوشی

با استفاده از سمعک نامرئی کسی متوجه کم شنوایی شما نخواهد شد و به‌راحتی تمام مشکلات شما حل می‌شود. سمعک نامرئی نوعی سمعک داخل گوشی است که اندازه بسیار کوچکی دارد و هنگام استفاده روی گوش فرد دیده نخواهد شد. برای بعضی افراد ظاهر سمعک بسیار مهم است و دوست ندارند سمعکشان قابل رویت باشد، سمعک نامرئی گزینه بسیار خوبی برای این افراد می‌باشد. در کلینیک شنوایی دلآوا سمعک، سمعک نامرئی با استفاده از قالبگیری و به اندازه گوش هر فردی ساخته می‌شود و به طور کامل در مجرای گوش قرار می‌گیرد.

سمعک نامرئی- دلاوا سمعک
سمعک نامرئی- دلاوا سمعک

انواع مدل سمعک نامرئی

سمعک نامرئی CIC- دلاوا سمعک

سمعک نامرئی CIC

سمعک CIC، به طور کامل درون مجرای گوش قرار می‌گیرد و فقط بخش اندکی از آن دیده می‌شود. به دلیل داشتن رسیور قویتر و پوشش افت‌های شنوایی بیشتر این سمعک‌ها کمی بزرگترند.

سمعک نامرئی CIC

سمعک نامرئی IIC

سمعک IIC کوچکترین نوع سمعک داخل گوشی است و در عمق کانل گوش در قسمت استخوانی آن قرار می‌گیرد. برای استفاده راحتتر سمعک، بر روی آن دستگیره کوچک بی رنگی قرار دارد. 

سمعک نامرئی IIC- دلاوا سمعک

ویژگی‌های سمعک نامرئی

 • 1

  اندازه بسیار کوچکی دارند و اصلا روی گوش دیده نمی‌شوند.

 • 2

  تکنولوژی های جدید و به روز دارند که دارای بولوتوث و سیستم وایرلس هستند.

 • 3

  کیفیت صدای بسیار خوبی دارند و صدای آن‌ها واضح و شفاف است.

 • 4

  سیستم پردازش صدای قوی و حذف فیدبک دارند و صدای اضافه و آزاردهنده در آن‌ها وجود ندارد.

 • 5

  استفاده از آن‌ها ساده است و به راحتی می‌توان داخل گوش گذاشت و برداشت.

 • 6

  برای افت شنوایی متوسط مناسب هستند و سمعک نامرئی CIC از بین آنها نیز قدرت بیشتری داشته و طیف وسیعی از کم شنوایی را پوشش می‌دهد.

نحوه قرارگیری سمعک نامرئی در گوش

این سمعک ها بر اساس قالب گوش هر فرد به طور کامل در مجرای گوش قرار می‌گیرند.

گارانتی بین المللی

انواع سمعک نامرئی

 دلآوا سمعک

گارانتی بین المللی سمعک‌های نامرئی نیز مانند سایر سمعک‌ها بسته به برند آن، به مدت یک الی دو سال است. بعد از اتمام دوره گارانتی نیز نمایندگی همچنان به مشتریان خود خدمات می‌دهد ولی بهتر است کاربر مراقب مواردی مانند شکستن سمعک یا زیر پا له شدن، رفتن جرم داخل سمعک و سوختن رسیور، رفتن آب داخل سمعک باشد تا هزینه های تعمیر آن به حداقل برسد و طول عمر سمعک افزایش پیدا کند.

مزایا و معایب سمعک نامرئی

 • مزایا
 • روی گوش فرد دیده نمی‌شود.
 • صدای طبیعی دارد و با شرایط فرد خود را تطبیق می‌دهد.
 • در خم دوم مجرای گوش در عمق کانال قرار می‌گیرند.
 • معایب
 • برای کم شنوایی ملایم تا متوسط مناسب است.
 • در شرایط خاص ممکن است فرد نتواند از این سمعک استفاده کند.
 • اندازه باتری بسیار کوچک است عمر کوتاهی دارد و نیاز به تعویض مکرر دارد.

بهترین و جدیدترین سمعک‌های نامرئی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی بهترین و جدیدترین سمعک‌های نامرئی به بازار عرضه شده اند. این سمعک ها نسبت به گذشته از لحاظ ظاهری، کیفیت و تکنولوژی پیشرفت زیادی داشته‌اند. ویژگی‌های این سمعک‌ها مواردی مانند: سایز بسیار کوچک و رنگبندی متنوع، صدای شفاف و واضح با استفاده از یک پلتفرم میکروچیپ، سرکوب فیدبک و کاهش نویز، جلوگیری از شکستگی سمعک با استفاده از پوسته‌های مقاوم‌تر می‌باشد. در تکنولوژی‌های جدید، ساخت سمعک نامرئی آماده بدون نیاز به قالبگیری با تحویل یک روزه به بیمار انجام شده است.

قیمت سمعک نامرئی

سمعک ها انواع مختلفی دارند که قیمت و هزینه آن ها به عواملی مانند برند سمعک، تکنولوژی سمعک، مدل سمعک و لوازم جانبی سمعک بستگی دارد.

سمعک نامرئی نیز مانند دیگر سمعک‌ها با توجه به ویژگی‌ها و قابلیت‌های آن قیمت‌های مختلفی دارد. ولی به طور کلی سمعک‌های نامرئی در رده‌بندی سمعک‌های جدید با تکنولوژی هوشمند و فرا هوشمند قرار می‌گیرند و به نسبت سایر سمعک‌ها قیمت بالاتری دارند. برای اطلاعات دقیق‌تر از قیمت سمعک ها و مشاوره سمعک می‌توانید با کارشناسان دلآوا سمعک در ارتباط باشید.

آیا  سمعک نامرئی برای همه افراد مناسب است؟

اگر تصمیم دارید از سمعک نامرئی استفاده کنید لازم است بدانید که این مدل سمعک برای همه افراد مناسب نیست و برای همه نمی‌تواند کارایی لازم را داشته باشد. بعنوان مثال از آنجا که سمعک نامرئی کاملا داخل گوش قرار میگیرد و متناسب با قالب مجرای گوش ساخته می‌شوند، برای کودکان مناسب نیستند زیرا کودکان دائما در حال رشد هستند و اندازه گوششان  تغییر می‌کند و باید هربار پوسته سمعک در مدت زمان کوتاه تعویض شود که این مورد بسیار پر هزینه و زمان بر است. بنابراین موارد زیر نمیتوانند از سمعک نامرئی استفاده کنند:

 • کودکان
 • افراد مسن
 • کسانی که گوش چرب دارند.
 • افرادی که کم شنوایی آن‌ها شدید است.
 • مجرای گوش خیلی کوچک یا باریک

چه عواملی در تجویز سمعک نامرئی مهم است؟

 

در تجویز سمعک نامرئی عوامل مختلفی در نظر گرفته می‌شود که مهمترین آن نوع و میزان کم‌شنوایی و اندازه و شکل مجرای گوش فرد می‌باشد. اگر فرد افت شنوایی شدید داشته باشد سمعک نامرئی این مقدار افت را پوشش نمی‌دهد.اگر مجرای گوش فرد باریک باشد فضای کافی برای بدنه سمعک وجود نخواد داشت و به ناچار سایز سمعک بزرگتر ساخته می‌شود تا در قسمت بیرونی تر کانال گوش قرار بگیرد. از عوامل دیگری که در تجویز سمعک نامرئی مهم است مقدار ترشح جرم گوش،قدرت بینایی و مهارت دست فرد می‌باشد زیرا اندازه این سمعک ها بسیار کوچک است.

نحوه تمیز کردن سمعک نامرئی

با مراقبت و تمیز کردن سمعک نامرئی می‌توانید باعث افزایش کیفیت صدا و طول عمر سمعک خود شوید. لازم است روزانه سمعک را چک کنید. در پایان روز بعد از خارج کردن سمعک از گوش آن را با دستمال مخصوص تمیز کنید. هربار بعد از درآوردن سمعک با فرچه مخصوص روی قسمت ورودی صدا بکشید تا اگر جرمی داخل آن رفته خارج شود. هر سه هفته تا یک ماه یک بار فیلتر سمعک را تعویض کنید تا جرم وارد رسیور نشود و جلوی خروج صدا را نگیرد.

مشاوره و خرید سمعک نامرئی

کلینیک شنوایی سنجی و تجویز سمعک دلاوا

با ما تماس بگیرید

مشاوره و خرید سمعک نامرئی

کلینیک شنوایی سنجی و تجویز سمعک دلآوا

با ما تماس بگیرید

سوالات رایج

پرتکرار ترین سوالات شما درباره سمعک نامرئی

تجویز سمعک نامرئی برای کودکان نیازمند شرایط خاصی است. سایز گوش کودک دائما تغییر می‌کند و باید هرچندوقت قالب سمعک عوض شود. مورد دیگر این است که سمعک افت شنوایی را پوشش دهد. در اکثر موارد سمعک نامرئی برای کودکان تجویز نمی‌شود ولی به اصرار والدین برای کودکان بالای 6 سال تجویز می‌شود.

سمعک نامرئی بدون باتری انتخاب بسیار مناسب تری است، به دلیل اینکه سمعک نامرئی سایز بسیار کوچکی دارد به طبع اندازه باتری آن نیز بسیار کوچک است و باتری آن زودتر تمام می‌شود و باید در زمان کمتری باتری سمعک تعویض شود. به همین دلیل امروزه کمپانی‌ها به تولید سمعک نامرئی شارژی پرداخته اند.

خرید سمعک نامرئی هوشمند در کلینیک‌های شنوایی انجام می‌شود. در دلاوا سمعک انواع سمعک نامرئی با قیمت مناسب تجویز می‌شود. برای تجویز سمعک نامرئی ابتدا قالبگیری از گوش انجام شده سپس سمعک برای فرد ساخته می‌شود.

انواع سمعک نامرئی در دو مدل iic و cic تولید می‌شود، که هر دو در گوش مخفی هستند ولی از نظر اندازه و قدرت با یکدیگر تفاوت دارند. هر دو مدل سمعک نامرئی به شکل واضح اصوات را منتقل می‌کنند و قابل تنظیم هستند.

تمامی برندهای جهان به تولید بهترین سمعک نامرئی دنیا پرداخته اند. بهترین سمعک نامرئی مدل‌های رده بالا و پیشرفته هستند، که دارای ویژگی تکنولوژی جدید و صدای واضح و شفاف می‌باشند. 

امروزه سمعک نامرئی بولوتوث دار و شارژی با تکنولوژی روز دنیا تولید می‌شود و طرفداران زیادی دارند. در گذشته به دلیل محدودیت ها و کوچک بودن سایز سمعک تعبیه بولوتوث در آن‌ها امکان‌پذیر نبود.