اگر سوالی داری از ما بپرس...

سوالات رایج دلاوآسمعک
سوالات رایج دلاوآسمعک

انواع تست شنوایی و خدمات خرید سمعک

کلینیک شنوایی سنجی و تجویز سمعک دلآوا

با ما تماس بگیرید

سوالات رایج

پرتکرار ترین سوالات شما درباره سمعک نامرئی

تست شنوایی سنجی پایه ( نوار گوش ) که معمولا پزشک تجویز می‌کند شامل 4تست ادیومتری، تست گفتاری، تمپانومتری و تست رفلکس آکوستیک می‌باشد. هزینه تست شنوایی سنجی مانند تمامی تست‌های پزشکی طبق تعرفه وزارت بهداشت محاسبه می‌شود. هزینه‌ تست‌ها بالطبع در مراکز دولتی کمتر است.

به طور کلی سمعک باعث سردرد نمی‌شود بلکه با تقویت شنوایی فرد باعث ارتباط بهتر و زندگی راحتتر او می‎‌شود. لازمه این راحتی در شنوایی با استفاده از سمعک، تنظیم صحیح سمعک و عادت‌پذیری فرد به سمعک می‌باشد. اگر سمعک به درستی تنظیم شود هیچ‌گونه صدای اضافی نخواهد داشت تا فرد اذیت شود.

سمعک نه تنها باعث تنبلی گوش نمی‌شود بلکه سبب پیشگیری از بیشتر شدن افت شنوایی و تقویت عصب شنوایی می‌شود. سمعک کمک می‌کند تحریکات و صداهای لازم به گوش فرد برسد و عصب گوش فرد کم شنوا دوباره فعال شود.

برای خرید سمعک ارائه یک سری مدارک الزامی می‌باشد. تست شنوایی سنجی که نشان‌دهنده افت شنوایی فرد باشد، نسخه پزشک که تشخیص داده است فرد به سمعک نیاز دارد و همچنین ارائه عکس کارت ملی و مشخصات فردی لازم است.

اگر از یک کلینیک شنوایی سنجی معتبر سمعک خریداری کنید، بعد از تهیه سمعک به شما کارت گارانتی بین المللی سمعک ارائه می‌گردد. با استفاده از کارت گارانتی می‌توانید از نمایندگی سمعک استعلام بگیرید و از اصل بودن آن مطمئن شوید.

امروز با تولید سمعک های پیشرفته و هوشمند، امکان اتصال سمعک به موبایل و دیگر وسایل ارتباطی وجود دارد. اگر این مسئله برای شما مهم است هنگام خرید سمعک به ادیولوژیست خود اطلاع دهید تا سمعک های موردنظر شمارا معرفی کند.

سمعک به خودی خود سوت نمی‌کشد و صدای اضافه ندارد، مگر اینکه نشتی صدا وجود داشته باشد. اگر سمعک به طور صحیح تنظیم شود و به خوبی در گوش فرد قرار بگیرد هیچ‌گونه صدای آزاردهنده و سوت نخواهد داشت.

مرحله اول برای خرید سمعک انجام تست شنوایی سنجی می‌باشد. انجام 4 تست پایه شنوایی شامل ادیومتری، تست گفتاری، تمپانومتری و تست رفلکس آکوستیک الزامی است، زیرا باید وضعیت عصب شنوایی و گوش میانی مشخص شود.

برای تجویز سمعک زمان زیادی صرف می‌شود. بعد از انجام ارزیابی‌های شنوایی مشاوره سمعک به طور کامل انجام می‌شود و مراجع پس از اطمینان خرید سمعک را انجام می‌دهد. با اینحال در دلآوا سمعک بعد از تجویز سمعک تا یک ماه امکان مرجوع کردن سمعک وجود دارد.

حداقل قیمت سمعک حدود 2 تا 3 میلیون تومان می‌باشد. این سمعک ها پایین ترین رده در هر برندی را تشکیل می‌دهند و تکنولوژی آن ها ساده است. به دلیل محدود بودن تعداد باند و کانال و تکنولوژی سمعک امکان تنظیمات بسیار دقیق در این سمعک ها وجود ندارد و معمولا صدای محیطی در آن‌ها بیشتر شنیده می‌شود.