قیمت سمعک

مهم‌ترین عامل تعیین کننده قیمت سمعک سطح تکنولوژی و کیفیت صدای آن‌ است.

ما در مرکز دلآواسمعک باتوجه به فاکتورهای مختلفی مناسب ترین و باکیفیت ترین سمعک را تجویز میکنیم. این فاکتورها مثل نوع کم شنوایی فرد،نیازفرد،سلیقه و بودجه او می باشد.برای خرید سمعک خدمات زیر را درنظر گرفته ایم.

1-مشاوره حضوری و غیرحضوری رایگان

2- گارانتی بین المللی به مدت 2سال

3- خدمات پس از فروش رایگان به مدت 10سال

4-پکیج باتری سمعک و تخفیف ویژه 

قیمت سمعک/دلآواسمعک/خرید سمعک با قیمت مناسب
قیمت سمعک

قیمت سمعک و خرید به صورت اقساطی

قیمت محصولات کمپانی های تولیدکننده سمعک بر اساس سطح تکنولوژی سمعک، کیفیت صدا و اندازه آن‌ها تعیین می‌شود. البته اندازه سمعک زیاد در قیمت آن تاثیرگذار نیست. ولی همانطور که گفته شد مهم‌ترین عامل در تعیین قیمت سمعک‌ ها سطح تکنولوژی و کیفیت صدای آن‌ها است. هرچه تکنولوژی سمعک پیشرفته‌تر باشد، قیمت آن هم بیشتر می‌شود.

قیمت سمعک بر اساس تکنولوژی

انواع تکنولوژی سمعک ها شامل :

۱- تکنولوژی آنالوگ که در آن فقط صداها تقویت می شوند و پردازش خاصی انجام نمی شود. ۲- تکنولوژی دیجیتال که شروع تبدیل استفاده از پردازش عددی و سمپل گذاری از صداها است. ۳- تکنولوژی هوشمند که دراین نسل سمعک به صورت اتوماتیک براساس برنامه ریزی که برروی آنها انجام می شود صداها را پردازش می کنند. ۴- نسل تکنولوژی هوشمند وایرلس که دارای پردازش هوشمند و دیجیتال صداها است. علاوه برآن از آخرین فناوری و تکنولوژی روز دنیا مربوط به سمعک ها یعنی کنترل وایرلس بهره می برند.

در جدول پایین به صورت حدودی قیمت سمعک شرکت های تولیدکننده سمعک در دنیا آورده شده است.قیمت ها بر اساس تکنولوژی و نیز بهترین و معتبرترین  از حداقل تا حداکثر قیمت هایشان، که در ایران نیز نمایندگی دارند.

تکنولوژی سمعک 

  قیمت به تومان    

سمعک آنالوگ

1/000/000 تا 2/500/000

سمعک دیجیتال

2/600/0000 تا 3/500/000

سمعک هوشمند

3/600/000 تا 4/900/000

سمعک هوشمند وایرلس

5/000/000 به بالا

قیمت سمعک بر اساس شرکت های تولیدکننده

شرکت های تولیدکننده بسیاری در دنیا وجود دارند که سمعک می سازند. به همین دلیل قیمت سمعک در این شرکت ها با هم تفاوت دارد. بعضی شرکت ها محصولات پیشرفته و قیمت بالا و بعضی نیز شرایط اقتصادی تری را برای ساخت سمعک ها درنظرگرفته اند. بیشتر تولیدکنندگان سمعک، اروپایی هستند. شرکت هایی از آمریکا و کانادا نیز دارای محصولات بسیار خوبی در زمینه شنوایی و سمعک می باشند. درجدول پایین به صورت حدودی براساس چندسال اخیر حداقل و حداکثر قیمت سمعک ها در برندها و شرکت های معتبر دنیا آمده است.

شرکت سازنده سمعک

حداقل قیمت به تومان

حداکثر قیمت به تومان

سمعک زیمنس آلمان

۳٫۰۰۰٫۰۰۰

۱1٫۰۰۰٫۰۰۰

سمعک اتیکن دانمارک

۲٫5۰۰٫۰۰۰

۱5٫۰۰۰٫۰۰۰

سمعک فوناک سوئیس

۲٫0۰۰٫۰۰۰

10٫۰۰۰٫۰۰۰

سمعک یونیترون کانادا

۲٫۰۰۰٫۰۰۰

9٫۰۰۰٫۰۰۰

سمعک ویدکس دانمارک

۲٫5۰۰٫۰۰۰

۱۱٫۰۰۰٫۰۰۰

سمعک ریساند دانمارک

۲٫0۰۰٫۰۰۰

۱0٫۵۰۰٫۰۰۰

سمعک برنافون سوئیس

۲٫۰۰۰٫۰۰۰

13٫۰۰۰٫۰۰۰

سمعک رکستون آلمان

1٫8۰۰٫۰۰۰

۶٫۰۰۰٫۰۰۰

سمعک AM آلمان

۱٫۳۰۰٫۰۰۰

۳٫۷۰۰٫۰۰۰

کارایی سمعک های پیشرفته

این سمعک ها شنیدن صدا با وضوح بالا را در هر محیطی فراهم می کنند.

بیشتر این سمعک ها تمام اتوماتیک هستند و به صورت خودکار صدا افزایش یا کاهش می یابد . لازم نیست کاربر در محیط های مختلف به ولوم و یا تنظیم سمعک دست بزند و خود آن را تغییر دهد.

وقتی فرد وارد محیط خاصی شود سمعک محیط اطراف را تجزیه و تحلیل می کند .سمعک بر اساس نیاز شنوایی فرد در محیط تطبیق و تنظیم می شود.

همچنین این سمعک ها به راحتی قابلیت اتصال به موبایل را دارند. به کاربر سمعک این امکان را می دهد که بتواند در محیط های مختلف کنترل بیشتری بر سمعک خود داشته باشد. وبه صورت دستی تنظیمات دلخواه خود را انتخاب و تغییر دهد.

بنابراین فرد می تواند در هر محیطی ، شنوایی با کیفیت و وضوح بالا ، راحتی بیشتر و استفاده مفیدتری را تجربه کند.

قیمت سمعک هوشمند

قیمت سمعک هوشمند در برندهای مختلف حدودا از 5میلیون تومان تا بالاترین قیمت های سمعک ها که حدود ۱۷ میلیون تومان می باشد متغییر است. استفاده از سمعک های هوشمند در دهه اخیر به بیشترین مقدار خود رسیده است. و برای استفاده و رفع کم شنوایی در سنین مختلف توصیه می شود. از از مزایای سمعک هوشمند استفاده راحت و کاربردی و داشتن صدای واضح و صاف است.

قیمت سمعک ارزان

سمعک ها بازه قیمتی متفاوتی دارند. قیمت سمعک ارزان از حدود یک میلیون تا حدود ۲میلیون و پانصد هزار است. اما خرید چنین سمعک هایی معمولا منطقی نیست و این سمعک ها معمولا تمام نیازهای فرد کم شنوا را برطرف نمی کنند. ولی به طور کلی این تصمیم توسط شنوایی شناس یا ادیولوژیست گرفته می شود. زیرا او نسبت به سیستم شنوایی شناخت دارد و انواع کم شنوایی ها و انواع سمعک هارا به خوبی می شناسد. نسل سمعک های هوشمند از سمعک های آنالوگ و قدیمی ، بهتر و مناسب تر است. و استفاده راحت تر و کاربردی تری برای کاربر دارد. از آنجا که سمعک ها با سلامت و شنوایی انسان در ارتباط هستند. توصیه می شود که از سمعک های خیلی سطح پایین و ارزان ، مگر در مواقع ضروری استفاده نشود.

خرید سمعک و ملاحظات قبل از آن

خرید سمعکی که مناسب باشد و کارایی لازم را داشته باشد کار آسانی نیست. تنوع محصولات شرکت های مختلف و همچنین تفاوت در مشکلات شنوایی باعث می شود تا برای خرید بهترین سمعک نیاز به بررسی دقیق وجود داشته باشد. ما مهمترین نکاتی که برای خرید سمعک مناسب لازم است را بررسی میکنیم. و سعی داریم به فرد کم شنوا کمک کنیم تا بهترین گزینه را انتخاب کرده و سمعک مناسب خود را پیدا کند.

ارزیابی شنوایی

افرادی که بعد از ارزیابی­ های اولیه شنوایی، مشخص می شود که نیاز به استفاده از سمعک دارند. باید این نکته را در نظر داشته باشند که با اینکه سمعک یک وسیله کمک شنوایی مفید است. اگر به صورت اصولی و درست تجویز نشود ممکن است برای فرد گاها مضر هم باشد.

تجویز مناسب سمعک

تجویز مناسب سمعک از مهترین عوامل برای خرید سمعک است. به همین دلیل در انتخاب کلینیک و محل خرید سمعک خود دقت لازم را داشته باشید.

افرادی که افت شنوایی دارند به خاطر اختلال در سیستم شنواییشان نسبت به دیگران حساس تر هستند. و بیشتر در معرض خطر، نسبت به اصوات بلند هستند.

کلینیک و مراکز معتبر

تجویز مناسب سمعک با روش های مختلفی انجام میشود.که باعث می شود سمعک به فرد در شنیدن صدا و گفتار کمک کند بسیار مهم تر از برند و نوع سمعک است. حتما سمعک را از مراکز معتبر و کلینیک هایی شنوایی شناسی، با قیمت سمعک مناسب و تحت نظر متخصص تجویز سمعک، خریداری نمایند.

به هیچ وجه از مراکز نامعتبر و یا به صورت دست دوم سمعک نخرید. زیرا خدمات پس از فروش سمعک از جمله تنظیم دقیق سمعک، تعمیر سمعک و… را شامل نمی شوند.و شما مجبورا باید هزینه های اضافه تری برای این موارد بپرازید.

در دلآواسمعک شما می توانید بهترین برندهای سمعک روز دنیا را با قیمت مناسب تهیه کنید.و از بهتر شنیدن لذت ببرید.ما برای مراجعینی که امکان پرداخت هزینه سمعک را به یکباره ندارند تسهیلات خرید قسطی سمعک را فراهم کرده ایم.می توانید برای اطلاع از شرایط اقساطی خرید سمعک با شماره های مرکز تماس بگیرید.

اینستاگرام دلآواسمعک/وزوز گوش