گارانتی بين المللی سمعک

گارانتی بين المللی سمعک

مثل بسیاری از ابزارهای الکترونیکی ، سمعک ها نیز دارای گارانتی شرکت سازنده اش هستند.معمولا گارانتی بین المللی سمعک از یک تا چهار سال می باشد.سمعک‌ها وسایل پزشکی پیشرفته‌ای هستند. اگر از آن ها به خوبی مراقبت و نگهداری شود. میانگین طول عمر آن‌ها حدود 5 تا 7 سال است. سمعک سرمایه‌گذاری مهمی در کیفیت زندگی شما است، بنابراین در نگهداری آن دقت کنید. خوشبختانه، گارانتی بین المللی سمعک واقعی است و تمامی تعمیرات و نقص‌ها را بدون پرداخت هزینه پوشش می‌دهد.

ما در دلآواسمعک موظف هستیم که به مراجعه کنندگان خود بهترین گارانتی را ارائه دهیم. گارانتی سمعک شامل موارد زیر است:

  • 2 سال گارانتی بی‌قید و شرط بین‌المللی توسط نماینده رسمی کمپانی تولیدکننده سمعک
  • در مواقع نیاز ،تنظیم رایگان در دوره گارانتی سمعک
  • ارزیابی شنوایی سالیانه رایگان و در صورت لزوم تنظیم سمعک با توجه به تغییرات آستانه‌های شنوایی فرد در زمان گارانتی سمعک
  • سرویس و تنظیم رایگان سمعک در مدت گارانتی سمعک، هر وقت که شما احساس کنید که نیاز به این خدمات دارید.
گارانتی بین المللی سمعک/دلآواسمعک/خرید سمعک با گارانتی
گارانتی بین المللی سمعک

توجه داشته باشید که چنانچه سمعک شما در اثر ضربه، شکستگی و نفوذ آب دچار آسیب شده باشد، شامل گارانتی نمی‌شود.

دلآواسمعک اصالت سمعک‌ها را تضمین و همه آن‌ها را با گارانتی اصلی و معتبر عرضه می‌کند.

تمامی سمعک‌های ارائه‌شده توسط نمایندگان رسمی آن برند در ایران گارانتی شده‌اند.و با اخذ مجوزهای لازم از مبادی قانونی وارد کشور شده‌اند.

کارت گارانتی سمعک توسط نماینده رسمی هر برند در ایران صادر شده و بین‌المللی می‌باشد. مدت زمان گارانتی بین‌المللی همه برندهای معتبر 2 سال و خدمات پس از فروش تمامی سمعک‌ها 10 سال است.

برنامه های تعمیرات سمعک مرکز دلآواسمعک

در دلآواسمعک، برنامه های مختلفی برای حفظ و نگه داری سمعک در بالاترین سطح عملکردی و نحوه مراقبت از آن وجود دارد.که شامل دو تا پنج سال ضمانت رایگان بر حسب نوع و مدل سمعک، تعمیر و تنظیم سمعک در صورت خرابی و نیاز به تنظیم مجدد می باشد.

ما همچنین انواع مختلف خدمات سمعک و بسته های حمایتی (شامل باتری های سمعک و قطعات جایگزین) ارائه می دهیم. تا مراجعه کنندگان ما بتوانند با آرامش خاطر حداکثر لذت و استفاده از سمعک خود را ببرند.

چه اتفاقی می افتد اگر گارانتی شما به پایان برسد؟

ممکن است رسیور و یا میکروفون سمعک شما بعد از گذشت چند سال نیاز به تعویض داشته باشد.ولی جای نگرانی نیست ، در صورت وجود ضمانت، هزینه ای از شما دریافت نمی شود.و همچنین تا زمانیکه سمعکتان گارانتی دارد سالی یک بار سمعک را برای سرویس به مرکز دلآواسمعک بفرستید.

اعتبار گارانتی بین المللی سمعک شما بستگی به خرید سمعک از مراکز معتبر شنوایی دارد.در غیر این صورت امکان تقلبی بودن آن وجود دارد.

برای هرگونه خرید حتما با کارشناسان شنوایی شناس مشورت کرده.و می توانید با شماره تماس های زیر ارتباط برقرار کنید و مشاوره لازم را از کارشناسان ما کسب کنید.

02193111027

09120338201

اینستاگرام دلآواسمعک/وزوز گوش