مشاوره رایگان سمعک

مشاوره رایگان سمعک از دیگر خدمات کلینیک شنوایی سنجی و تجویز سمعک دلآواسمعک است .در این مرکز به افرادی که اختلال شنوایی دارند به بهترین شکل ممکن چه از نظر ارزیابی شنوایی و چه مشاوره و تجویز سمعک خدمت رسانی می شود.و چنانچه شما نتوانید به صورت حضوری مراجعه کنید میتوانید از خدمات مشاوره آنلاین سمعک ما استفاده کنید.

مشاوره رایگان سمعک/دلآواسمعک/خرید سمعک باکیفیت/خرید سمعک قیمت مناسب
مشاوره رایگان سمعک

شما چه در مشاوره رایگان سمعک حضوری،چه مشاوره به صورت آنلاین برای خرید سمعک مناسب میتوانید اطلاعات لازم درزمینه قیمت سمعک،برند سمعک را از طریق تماس تلفنی،ایمیل،واتساپ و اینستاگرام دریافت کنید. و با کارشناسان ما درارتباط باشید.

عوامل بسیار زیادی در بروز کم شنوایی نقش دارند. ازجمله پیرگوشی ، در معرض سر و صدای بلند بودن، استفاده از داروهای مضر برای گوش، بیماری های اتوایمیون گوش داخلی، کری مادرزادی، ضربه، عفونت و … باعث کم شنوایی می شوند.

تقریبا 25 درصد از افراد 65 تا 74 ساله  و تقریبا یک سوم افراد 75 سال و بالاتر دارای کم شنوایی هستند.

با این حال، کم شنوایی در همه سنین می تواند اتفاق بیوفتد و بسیاری از جوانان نیز درجاتی از کم شنوایی دارند.

برای بسیاری از افراد، سمعک چیزی اضافه و بسیار پیچیده به نظر می آید. در حالی که سمعک نوعی سرمایه گذاری برای زندگی بهتر و راحت تر است. و یک وسیله ای اضافی بر روی گوش نیست.

تجویز سمعک شامل چندین مرحله است:

مرحله اول

افرادی که به مرکز دلآواسمعک مراجعه می­کنند ،در ابتدا مورد ارزیابی تخصصی و کامل شنوایی قرار میگیرند .در صورت نیاز به درمان دارویی یا جراحی، بیمار به پزشک متخصص گوش، حلق و بینی ارجاع داده می شود . اگر مشکل شنوایی با سمعک برطرف شود ابتدا کم شنواییشان به زبانی بسیار ساده، برای آنها توضیح داده خواهد شد. مشکلاتی که با آن روبرو هستند و مشکلات و اختلالاتی که وابسته به نوع و میزان کم شنوایی در آینده برای آنها اتفاق خواهد افتاد ترسیم می شود . سپس برای بیمار سمعک مناسب تجویز و تنظیم می گردد.

مرحله دوم

در مرکز دلآواسمعک، کارشناسان تاریخچه پزشکی کاملی از مراجعه کنندگان در جلسه اول ارزیابی شنوایی تهیه می کنند.

بیماران با یکدیگر تفاوت دارند، هر کدام سابقه پزشکی، کاهش شنوایی، نیاز ها و خواسته های منحصر به فرد خود را دارند.

مسئله دیگری که باید درنظر بگیرید این است که حتی اگر شنوایی شما شبیه شنوایی شخص دیگری باشد، انتظار نداشته باشید مشکل جفتتان به یک روش حل شود .

سمعک مناسب برای هر فرد

اگر چه ممکن است دو نفر شنوایی یکسانی داشته باشند (ادیوگرام یکسان). اما ممکن است در درک گفتار، درجه سختی متفاوتی داشته باشند. اگرچه گوش ها جمع آوری و انتقال انرژی صدا را انجام میدهند، اما این مغز است که صداها را تفسیر و حس می کند.

بنابراین هر فرد نیاز های فردی و درمان خاص خود را می طلبد.

نتایج استفاده از سمعک براساس نوع سمعک،نوع و میزان کم شنوایی،مغز افراد،محیط شنوایی،توانایی ها و خواسته های افراد، متفاوت است.

افراد باید در نظر داشته باشند که سمعک با افزایش بلندی صدا و حذف صداهای اضافی باعث بهبود شنوایی می شوند. اما این به این معنا نیست که شنوایی شما طبیعی و عالی خواهد شد.

افزایش صدا و کاهش نویز به منزله شنوایی ایده ال نیست و باید انتظارات مراجعه کنندگان از سمعک معقول باشد.

علاوه بر تفاوت در نوع و میزان کم شنوایی، افراد بر حسب جامعه و محیط کارشان نیازهای متفاوتی دارند.

ممکن است خواسته های مختلفی از سمعک علاوه بر ظاهر فیزیکی سمعک داشته باشند .و البته محدودیت های مالی نیز ممکن است بر انتخاب آنها تأثیرگذار باشد.

شنوایی شناس برای تجویز سمعک چه مواردی را درنظر میگیرد؟

در انتخاب سمعک موارد مهم و متفاوتی تاثیرگذارند. بعضی از این موارد شامل:

میزان کم شنوایی

هر چه میزان کم شنوایی فرد بیشتر باشد سمعک های پشت گوشی گزینه بهتری برای این افراد محسوب می شوند.

البته در بعضی از برند ها که سمعک های داخل گوشی قوی دارند نیز می تواند افت شنوایی شدید را پوشش دهند.

سایز کانال گوش

اگر سایز کانال گوش فردی کوچک باشد مدارات سمعک داخل گوشی به خوبی در پوسته سمعک جا نمی شوند .و درنتیجه اندازه سمعک داخل گوشی ناخودآگاه بزرگ می شود.

سن فرد

با افزایش سن قدرت بینایی و توانایی انجام کارهای ظریف کاهش می یابد . به همین دلیل گذاشتن سمعک های داخل گوشی و تمیز کردن آن برای این افراد مشکل است. بنابراین سمعک های پشت گوشی گزینه بهتری برای این افراد هستند.

میزان بودجه بیمار

هرچه سمعک تکنولوژی های پیشرفته تری داشته باشد گران تر خواهد بود. به همین دلیل با توجه به تکنولوژی های مورد نیاز فرد و میزان هزینه ای ک فرد می تواند متقبل شود باید سمعک مناسب انتخاب گردد.

علاوه بر مواردی که ذکر شد شکل کم شنوایی،سابقه استفاده فرد از سمعک،نوع کم شنوایی، سلیقه فرد و … تاثیرگذار هستند.

ادیولوژیست شما همه ی این موارد را درنظر می گیرد. و مناسب ترین سمعک را برای شما انتخاب می کند . پس فقط کافی است به نکاتی که او یادآور می شود گوش دهید. تا از سمعک های خود بهترین استفاده را کنید و رضایت داشته باشید.در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید از طریق راه های ارتباطی موجود با کلینیک دلآوا سمعک تماس بگیرید تا به صورت تخصصی به سوالات شما پاسخ داده شود.

اینستاگرام دلآواسمعک/وزوز گوش