سمعک فوناک

سمعک فوناک از بزرگترین تولیدکنندگان سمعک در دنیا است. فوناک در سال 1947 با تاسیس کمپانی به‌نام Elektroakustik fur AG در کشور سوییس فعالیت خود را شروع کرد. سپس در سال 1965 به نام Phonak AG تغییر نام داد.

سمعک فوناک بخشی از گروه سونووا (Sonova) است. گروه سونووا علاوه بر فوناک مالک کمپانی‌‌های یونیترون (Unitron)، هانساتون (Hansaton) و دستگاه کاشت حلزون Advanced Bionics است.

فوناک بیش از نیم قرن است که در زمینه تولید سمعک به‌خصوص برای کودکان فعالیت دارد. و محصولاتش را در بیش از 100 کشور در سراسر جهان عرضه می‌کند.

در سال 2020، فوناک محصول جدیدی را بر روی پلتفرم پارادایس (Paradise) معرفی کرد. این سمعک جدید از تکنولوژی ساخته‌شده برای هر تلفنی (Made For All) برخوردارست. اکنون فقط مدل ریک (RIC) و پشت گوشی این سمعک تولید و عرضه شده است.

 آخرین پلتفرمی که طیف وسیعی از انواع سمعک‌های فوناک را داراست، پلتفرم مارول است. پلتفرم مارول کمی قدیمی‌تر از پلتفرم پارادایس (Paradise) است، این پلتفرم هنوز فوق‌العاده است. اگر شما قصد خرید سمعک پشت گوشی، داخل گوشی یا نامرئی از فوناک هستید، Bolero و Virto برای شما انتخاب مناسبی هستند.

سمعک فوناک/دلآواسمعک/تجویز سمعک پیشرفته
سمعک فوناک

انواع سمعک فوناک

فوناک برای نام‌گذاری سمعک‌های خود کمی متفاوت‌تر از دیگر کمپانی هاست.

فوناک از نظر تکنولوژی محصولاتش را به چهار سطح  Advanced ،Standard ،Essential و Premium طبقه‌بندی می‌کند.

این کمپانی از اعداد برای نشان دادن سطح تکنولوژی محصولاتش استفاده می‌کند. و از نظر ظاهری انواع سمعک‌های خود را با نام‌های مختلف نام‌گذاری می‌کند.

برای سمعک با تکنولوژی عالی (Premium) از شماره 90، تکنولوژی پیشرفته (Advanced) از شماره 70، تکنولوژی استاندارد (Standard) از شماره 50 و تکنولوژی پایه (Essential) از شماره 30 استفاده کرده است.

در کمپانی فوناک سمعک‌های پشت گوشی Bolero، سمعک‌های داخل گوشی Virto، سمعک‌های ریک (Audeo (RIC/RITE و سمعک‌های پشت گوشی خیلی‌قوی نایدا (Naida) نام گذاری شده اند.

سیستم‌های پردازشی (پلتفرم) در فوناک اسامی مختلفی دارند. حرف اول هر کدام از این اسامی نشان‌دهنده سیستم پردازشی یا پلتفرم سمعک است. این پلتفرم‌ها عبارتند از:

 • حرف M که نشان‌دهنده پلتفرم Marvel است.
 • حرف B که نشان‌دهنده پلتفرم Belong است.
 • حرف V که نشان‌دهنده پلتفرم Venture است.
 • حرف Q که نشان‌دهنده پلتفرم Quest است.

فوناک در نام‌گذاری سمعک‌های خود ممکن است از سایز باتری سمعک (10، 312، 13 و 675) یا حرف R که به معنی سمعک شارژی (قابل‌شارژ) است، استفاده کند. همچنین در برخی از مدل‌ها که مدار تله‌کویل دارند، از حرف T استفاده می‌کند.

سمعک فوناک/کلینیک شنوایی دلآوا
سمعک فوناک

جدیدترین سمعک فوناک

پلتفرم پارادایس (Paradise)

آخرین پلتفرم فوناک پارادایس (Paradise) نام دارد.

این پلتفرم شامل طیف گسترده‌ای از سمعک‌های ساخته‌شده برای هر تلفنی (Made For All) است.

سمعک ادئو پارادایس (Audéo Paradise)

سمعک ادئو پارادایس برای افرادی با کم شنوایی ملایم تا عمیق مناسب است. و با باتری‌های شارژی لیتیوم-یون یا یک‌بار مصرف روی-هوا کار می‌کند. می‌تواند مستقیم به تلفن‌های هوشمند و تلویزیون متصل شود.

این محصول فوناک با میکروفون راجر (Roger) سازگاری دارد.سمعک ادئو پارادایس همراه با میکروفون راجر به فرد کمک کند تا در محیط‌های پُر سر و صدا ، صداها را واضح‌تر بشنود و بهتر درک کند.

سمعک ادئو پارادایس از نوع ریک (RIC) است، به این معنی که میکروفون و تقویت‌کننده پشت گوش و رسیور (بلندگو) در داخل گوش قرار می گیرد. سمعک‌های ریک سبک و ظریف اند و ممکن است برای افرادی که کم شنوایی شدید تا عمیق دارند، مناسب نباشند. این سمعک در چهار مدل عرضه می‌شود:

 • Audeo P-R
 • Audeo P-RT
 • Audeo P-312
 • Audeo P-13T

اپلیکیشن myPhonak به افراد کمک می‌کند که تنظیمات سمعک خود را شخص‌سازی کنند.

سمعک نایدا پارادایس (Naida Paradise)

سمعک نایدا پارادایس از نوع پشت گوشی (BTE) است. برنامه کاهنده نویز محیط این سمعک را می‌توان شخصی‌سازی کرد. همچنین با بلوتوث به دستگاه‌هایی مانند تلویزیون و تلفن‌های هوشمند متصل می‌شود.

در دو مدل مختلف برای انواع درجه های کم شنوایی قابل استفاده است. ملایم تا شدید و عمیق. مدل P-PR برای کسانی که کم شنوایی ملایم تا شدید دارند از باتری لیتیوم قابل‌شارژ استفاده می‌کند. مدل P-UP برای کسانی که کم شنوایی عمیق دارند از باتری‌های یک‌بار مصرف روی-هوا استفاده می‌کند.

با استفاده از اپلیکیشن myPhonak، شنوایی‌شناس می‌تواند سمعک‌های پارادایس را از راه دور برای کاربر تنظیم کند.

پلتفرم مارول (Marvel)

سمعک ادئو مارول (Audeo Marvel) اولین محصول پلتفرم مارول است. خانواده Audeo Marvel شامل 5 سمعک است که دو تای آن‌ها شارژی هستند. سمعک‌هایی که قابل‌شارژ نیستند، از باتری سایز 312 استفاده می‌کنند.

این سمعک در چهار سطح تکنولوژی تولید شده است (90-70-50-30). برای اولین بار است که فوناک سمعک‌های ‌شارژی خود را در هر سطح از تکنولوژی در دسترس قرار می‌دهد.

پس از عرضه موفقیت‌آمیز Audeo Marvel، فوناک مدل خیلی‌قوی این پلتفرم یعنی سمعک نایدا مارول (Naida Marvel) را  رد دو مدل SP و UP عرضه کرد. مدل SP  با باتری سایز 13  و مدل UP با باتری سایز 675 کار می‌کند.

بسیاری از کمپانی‌های تولیدکننده سمعک از جمله ریساند، اتیکن، ویدکس، برنافون و سیگنیا (زیمنس) برای اتصال مستقیم سمعک به تلفن همراه، سمعک‌‌های ساخته‌شده برای آیفون (Made For iPhone) را تولید کردند. اما فوناک تصمیم گرفت که برای اتصال به تلفن همراه راه دیگری پیدا کند.

آن‌ها روشی را انتخاب کردند که اتصال مستقیم به هر تلفن همراه بلوتوث‌دار امکان‌پذیر باشد. فوناک برای این اتصال از پروتکل سنتی بلوتوث استفاده کرد که مزیت‌های زیادی دارد. این به این معنی است که سمعک‎‌های جدید فوناک، از لحاظ فنی می توانند به هر دستگاه بلوتوث‌داری متصل شوند.و فقط مختص تلفن‌های همراه نیست.

مارول (Marvel) به کاربران این امکان را می‌دهد که صدای مستقیم و استریو را از هر نوع دستگاه بلوتوثی از جمله بیشتر تلفن‌های همراه، رایانه‌ها و حتی برخی از تلویزیون‌های مدرن را تجربه کنند.

سمعک مارول (Marvel) دارای سیستم مدیریت صدا به‌نام Autosense 3.0 است. که محیط‌های شنیداری بیشتری را نسبت به قبل تشخیص می‌دهد و عملکردش را به‌طور خودکار و دقیق‌تر با محیط تطبیق می‌دهد.

این سیستم (Autosense 3.0) صداهای اطراف را طبقه‌بندی می‌کند. سپس خود را طوری با محیط سازگار می‌کند، که فرد برای بهتر شنیدن به آن نیاز دارد.

ویژگی‌های اصلی:

 • اتصال مستقیم و استریو: انتقال صدا به‌صورت استریو و مستقیم (بدون نیاز به رابط) از هر دستگاه دارای بلوتوث مانند آی‌فون، آی‌پد، آی‌پاد، لپ‌تاپ‌ها، کامپیوترها، مکینتاش‌ها، تلفن‌های همراه اندروید، تلفن‌های همراه ویندوز و هر گوشی تلفن دارای بلوتوث به سمعک. سمعک‌ها مانند هندزفری (Hands-free) عمل می‌کنند.
 • انتقال صدا از تلویزیون:  صدا از تلویزیون‌های بلوتوث‌دار به‌طور مستقیم به سمعک Marvel ارسال می‌شود. همچنین صدا می‌تواند از لوازم جانبی فوناک (Phonak TV) به سمعک ارسال شود.
 • سمعک قابل‌شارژبا یک بار شارژ می‌توان یک روز کامل از سمعک Marvel استفاده کرد.
 • تنظیم از راه دور:  شنوایی‌شناس می‌تواند سمعک Marvel را برای شما از طریق اینترنت و بدون مراجعه به کلینیک شنوایی‌ تنظیم کند.
 • RogerDirect: برای اولین بار کاربران قادر خواهند بود، صدا را از دستگاه‌های Roger به‌طور مستقیم به سمعک‌ها ارسال کنند.
 • قابل ارتقاء: ارتباط بین دو گوشی کامل و امکان به روز کردن این ویژگی.

اپلیکیشن گفتار به متن

فوناک همچنین با محصولات جدیدش اپلیکیشن جدیدی برای تبدیل گفتار به متن عرضه کرد. این اپلیکیشن جدید مثل یک سیستم رونویسی عمل می‌کند. به‌طوری‌که کاربر می تواند آنچه توسط مخاطب تلفنی بیان شده است را بخواند. این اپلیکیشن به‌صورت هم‌زمان کار می‌کند، فرد مکالمه تلفنی را از طریق سمعک‌ می‌شنود و در همان لحظه می‌تواند، آن را بخواند.

این اپلیکیشن به افراد کم شنوا امکان می‌دهد تا مکالمات تلفنی از طریق تلفن همراه خود را بهتر درک کنند.

رابط تلویزیون

سمعک‌های مارول (Marvel)  مستقیم به تلویزیون‌های دارای بلوتوث وصل می‌شوند. فوناک همچنین رابط تلویزیون جدیدی را معرفی کرد. این رابط تلویزیون با مصرف انرژی کم، صدا را با کیفیت عالی منتقل می کند و مصرف باتری سمعک را کاهش می‌دهد.

سمعک Audeo Marvel R فوناک

سمعک Audeo Marvel R جدیدترین سمعک ‌شارژی فوناک است. این سمعک شارژی دارای تکنولوژی ساخته‌شده برای هر تلفنی (MFA) است. برای این سمعک می‌توان از چندین رسیور (بلندگو) با قدرت‌های مختلف استفاده کرد. به این معنی که برای کم شنوایی‌ها از حد ملایم، متوسط و شدید تا عمیق مناسب می باشد. این سمعک به‌طور مستقیم به هر بلوتوث تلفن همراه متصل می شود و تماس‌های تلفنی و فایل‌های صوتی را به‌صورت استریو در هر دو گوش پخش می کند.

سمعک 312 Audeo Marvel فوناک

سمعک Audeo Marvel 312 بسیار کوچک و از نوع ریک (RIC) است . و باتری آن سایز 312 می باشد. این سمعک کاملا مخفی و می‌توان از چندین رسیور (بلندگو) با قدرت‌های مختلف برای آن استفاده کرد. به این معنی که برای کم شنوایی‌ها از حد ملایم، متوسط و شدید تا عمیق مناسب است. اگرچه وایرلس است، اما تله‌کویل ندارد. سمعک  Audeo Marvel 312 به‌طور مستقیم به همه‌ی تلفن‌های همراه دارای بلوتوث وصل می‌شود و تماس‌های تلفنی و فایل‌های صوتی را به‌صورت استریو در هر دو گوش پخش می کند.

سمعک Audeo Marvel 312T فوناک

سمعک 312T  Audeo Marvel شبیه سمعک Audeo Marvel 312 است. تنها تفاوت این دو سمعک مدار تله‌کویل است، که در مدل 312T تله‌کویل وجود دارد.

سمعک Audeo Marvel 13T فوناک

سمعک Audeo Marvel 13T از نوع ریک (RIC) و با باتری سایز 13 کار می‌کند. سایر ویژگی‌های این سمعک شبیه به سمعک مدل 312T است، فقط این سمعک کمی بزرگتر از 312T است.

سمعک Audeo Marvel RT فوناک

سمعک Audeo Marvel RT از نوع ریک (RIC) شارژی است و تله‌کویل دارد. سایر ویژگی‌های این سمعک شبیه به مدل Audeo Marvel R است.

سمعک‌ نایدا مارول (Naida Marvel) فوناک

آخرین تولید فوناک نتیجه سال‌ها تحقیق و توسعه گسترده که همه در یک قطعه شگفت‌انگیز از فن‌آوری گرد هم آمده است. فوناک توجه خود را بر روی آنچه که از سمعک انتظار می رود ، یعنی تجربه صدای قدرتمند و شفاف، متمرکز کرده است.

با استفاده از این فلسفه، همراه با فن‌آوری مدرن، سمعک چند منظوره‌ای تولید کرده که در اولین تجربه صدا عشق را منتقل می‌کند.

 • صدای قدرتمند و شفاف
 • اتصال بی‌سیم (وایرلس) به تلفن‌های هوشمند (iOS و Android)، تلویزیون، میکروفون Roger و سایر دستگاه‌ها
 • قابل‌اعتماد
 • اپلیکشن‌های هوشمند

نایدا مارول فوناک قابل‌اعتمادترین سمعک قوی دنیا

 • درک بهتر گفتار در محیط‌های پُر سر و صدا با Roger
 • کاهش تلاش شنیداری در نویز
 • فراخوانی بهتر حافظه در نویز
 • اتصال بلوتوثی

فن‌آوری به‌کاررفته در نایدا مارول به‌طور کامل تشخیص می‌دهد. و هماهنگ می‌شود تا دقیقاً با شرایط شنیداری بیشتر از گذشته سازگار شود.

فرد از درک بهتر گفتار در محیط‌های پُر سر و صدا و فاصله دور با Roger  و همچنین کاهش تلاش شنیداری در نویز لذت می برد .و از این‌که چقدر سمعک‌ها در زندگی روزمره عملکرد خوبی دارند شگفت‌زده می شود.

علاوه بر این، خوب شنیدن باعث می شود تا فرد بیشتر مشارکت کند ، ارتباط برقرار کند .و این باعث می‌شود احساس خوبی نسبت به خود داشته باشد! کیفیت صدا عالی، اتصال به گوشی‌های هوشمند و تلویزیون را با هم در نظر بگیرید. این دلیل بسیار خوبی برای دوست داشتن مارول است… تمام طول روز، هر روز!

سمعک فوناک/تجویز سمعک پشت گوشی
سمعک فوناک

اتصال بی‌سیم به گوشی‌های هوشمند

سمعک نایدا مارول فوناک اولین سمعک پشت گوشی خیلی‌قوی در دنیاست. که صدا را از طریق سیستم عامل‌های iOS ، Android یا سایر دستگاه‌های بلوتوث‌دار به‌طور مستقیم به سمعک فرستاده می شود.

حتی اگر تلفن در سمت دیگری از اتاق باشد، تماس‌های تلفنی را می‌توان با فشار ساده دکمه پاسخ یا رد کرد. علاوه بر این، حتی می‌توان تماس‌های تلفنی خود را از طریق سمعک‌های مارول بشنوید.

تجربه تلویزیون و سایر رسانه‌ها

نایدا مارول برای پخش صدا از تلویزیون و استریو از فن‌آوری AirStream  و با اتصال ساده رابط تلویزیون به‌نام TV Connector، بهره می برد.

این دقیقاً مانند استفاده از هدفون‌های بی‌سیم است. و شاید حتی بهتر، زیرا این فن‌آوری جدید نایدا مارول را قادر می‌سازد بین سیگنال‌های گفتاری و موسیقی تمایز قایل شود. و به‌طور خودکار کیفیت صدا را بهینه‌سازی کند. علاوه بر این، استفاده از هدفون‌ به مرور زمان باعث بدتر شدن کم شنوایی می‌شود. درصورتی‌که استفاده از سمعک و رابط تلویزیون به سیستم شنوایی آسیبی نمی‌رساند.

 PartnerMic

تکنولوژی AirStream همچنین برای پخش صدا از PartnerMic استفاده می‌کند. استفاده از آن برای مکالمات یک به یک آسان است و صرف‌نظر از موقعیت همیشه جهت دار است.

آنچه انتظار دارید:

 • اتصال وایرلس (بی‌سیم) به تلفن‌های هوشمند iOS و Android
 • اتصال وایرلس (بی‌سیم) به انواع وسایل الکترونیکی روزمره
 • استفاده از سمعک مانند هدفون‌های استریو بی‌سیم یا هندزفری
 • ارسال طولانی مدت صدا از تلویزیون به سمعک از طریق رابط تلویزیون و با کمک فن‌آوری AirStream

عملکرد شنوایی خود را با فن‌آوری راجر (Roger) تقویت کنید

در شرایطی که سر و صدا و فاصله بر شنوایی شما تأثیر می‌گذارد. درک گفتار هنوز هم می‌تواند چالش برانگیز باشد. این جایی است که راجر به تقویت عملکرد شنوایی کمک می‌کند.

این کار با بلند کردن صدای بلندگو از طریق میکروفون راجر و انتقال بی‌سیم آن به گوش شنونده ضمن کاهش صدای پس‌زمینه انجام می‌شود.

نایدا مارول فوناک با استفاده از ویژگی RogerDirect به فن‌آوری راجر اجازه می‌دهد. تا صدا مستقیم و بدون اتصال گیرنده خارجی به سمعک‌های مارول فرستاده شود. با این نوآوری ، فرد می‌توانید به‌طور کامل در مکالمات حتی در محیط‌های پُر سر و صدا مانند رستوران‌ها و جلسات کاری شرکت کند.

آنچه انتظار دارید:

 • راه‌حلی بی‌نظیر برای موقعیت‌های شنیداری پُر چالش
 • طراحی‌شده برای بهبود درک گفتار در نویز و فواصل دورتر
 • کوچک و شیک

قابل‌اعتمادترین سمعک خیلی‌قوی (IP68)

 • مقاوم در برابر گرد و غبار
 • مقاوم به آب
 • در تمام طول روز و هر روز

درجه حفاظت IP68  نشان می‌دهد که سمعک مقاوم به آب و گرد و غبار است. طبق استاندارد IEC60529، غوطه‌وری مداوم 1 متر زیر آب به مدت 60 دقیقه و 8 ساعت در محفظه گرد و غبار آسیبی به سمعک نمی‌رساند.

سمعک فوناک/تجویز سمعک وایرلس
سمعک فوناک

اپلیکیشن‌های فوق‌العاده فوناک

اپلیکیشن myPhonak

این اپلیکیشن آسان برای استفاده هوشمندانه و بهتر از سمعک‌های مارول است. با تشکر از عملکردهای مختلف اپلیکیشن، می‌توانید اعتماد به نفس و آرامش خاطر داشته باشید که نیازهای شنوایی شخصی شما در صورت لزوم مرتفع شود.

آنچه انتظار دارید:

 • کنترل از راه دور:کاربر با انتخاب برنامه یا شخصی‌سازی صدا حتی با ویژگی‌های پیشرفته، بلندی صدای سمعک‌های خود را تنظیم و کنترل می کند.
 • پشتیبانی از راه دور:سمعک فوناک می‌تواند از راه دور توسط شنوایی‌شناش تنظیم شود.
 • یادداشت‌برداری شنوایی:تجربه شنوایی خود را پیگیری کنید و نظرات خود را با شنوایی‌شناس خود به اشتراک بگذارید.
 • سمعک‌های من:اطلاعات بیشتری درباره وضعیت باتری سمعک، برنامه‌ها و آمارهای شخصی‌سازی شده دریافت کنید.

اپلیکیشن گفتار به متن (myCall-to-Text)

پیگیری مکالمات از طریق تلفن می‌تواند چالش برانگیز باشد، به‌ویژه وقتی که صدای پس‌زمینه وجود دارد. با تشکر از قابلیت‌های اتصال وایرلس سمعک‌های مارول، لازم نیست تلفن را نزدیک گوش خود نگه‌دارید.

با استفاده از اپلیکیشن گفتار به متن می‌توانید در لحظه آنچه مخاطب شما از پشت تلفن می‌گوید را روی صفحه نمایش بخوانید. درست مانند زیرنویس‌ها در تلویزیون یا فیلم‌ها، اکنون می‌توانید آنچه را که در تلفن هوشمند خود می‌شنوید به بیش از 80 زبان بخوانید.

با هرکس و هرکجا ارتباط برقرار کنید و هرگز نگران از دست دادن مکالمات نباشید.

آنچه انتظار دارید:

 • برای برقراری ارتباط، تماس‌های تلفنی خود را بشنوید و بخوانید.
 • مخاطب تلفنی شما می‌تواند از هر نوع تلفن (تلفن همراه یا خط ثابت) و بدون نیاز به نصب اپلیکیشن با شما ارتباط برقرار کند.
 • مکالمات تبدیل‌شده به متن را برای بررسی بعدی می‌توانید ذخیره کنید.

معرفی سیستم‌های پردازشی (پلت‌فرم‌های) قدیمی‌تر:

در اواخر سال 2010 میلادی، فوناک با طراحی یک تراشه جدید و ارائه تکنولوژی جدیدی به نام +Spice سعک‌های جدیدی را معرفی کرد. در این سمعک‌ها علاوه بر داشتن قابلیت‌های سمعک‌های قبلی، هماهنگی و هارمونی فوق‌العاده‌ای بین اجزا و عملکردهای سمعک وجود داشت. ارتباط بی‌سیم بین دو سمعک و پردازش دو گوشی سیگنال، کاربران را قادر می‌سازد که در شرایط دشوار شنوایی مانند محیط‌های پُر سر و صدا، شنوایی قابل اطمینانی داشته باشند.

کمپانی فوناک در اواخر سال 2013 میلادی، سیستم پردازشی جدید خود را بازسازی کرد و با اضافه کردن قابلیت‌های جدید مبتنی بر پردازش دوگوشی، تغییراتی در فرمول تنظیمی و تغییراتی در ساختار کانال‎ها و برنامه‌ها، مجموعه جدیدی از انواع سمعک به نام Phonak Quest را در مدل‌های مختلف معرفی کرد.

پس از آن فوناک در سال 2015 میلادی، سیستم پردازشی (پلت‌فرم) Venture را معرفی کرد. با افزایش سرعت پردازش در این نسل تغییراتی در الگوی برنامه‌های اتوماتیک محصولات داده شد. همچنین قابلیت‌های سمعک های هوشمند وایرلس، اعم از ارتباط با وسایل صوتی و ارتباطات دوگوشی به‌گونه‌ای نوسازی شدند، که مصرف باتری سمعک را به میزان قابل‌توجهی کمتر شود.

سیستم پردازشی بعدی فوناک Belong نام داشت، که یکی از قدیمی‌ترین تمایلات کاربران، یعنی باتری سمعک قابل شارژ را ارائه کرد. علاوه بر این ساختار ، برنامه اتوماتیک سمعک‌ها نیز تغییراتی کرد تا با سرعت و دقت بیشتری بر تغییرات صوتی محیط منطبق شود.

معرفی سیستم پردازشی Belong:

انواع سمعک ها در این نسل علاوه بر ویژگی‌های تکنولوژی نسل‌های قبل، گروهی از قابلیت‌های خلاقانه را به هدف ساده‌تر کردن زندگی کاربران سمعک معرفی کردند.

اولین ویژگی هیجان‌انگیز این نسل، ارائه محصولاتی با باتری قابل‌شارژ لیتیوم-یون است. این اولین بار است که این نوع از باتری‌ها در صنعت شنوایی و سمعک استفاده می‌شود. دیگر ویژگی خاص این نسل، AutoSense OS یا همان برنامه اتوماتیک سمعک است، که با تغییراتی در ساختار برنامه اتوماتیک نسل گذشته، کیفیت عملکرد کلی سمعک را بهبود ‌بخشید. انواع سمعک ارائه شده در این سیستم پردازشی در چهار سطح قیمتی-کیفیتی مختلف (30-50-70-90) به بازار عرضه شدند.

تکنولوژی برتر باتری سمعک قابل‌شارژ

 • 24 ساعت شنوایی راحت، با یک بار شارژ
 • سریع‌ترین زمان شارژ شدن و طولانی‌ترین طول عمر باتری
 • کاربری ساده، بدون دردسر و نگرانی تعویض باتری سمعک

AutoSense OS جدید

 • شنیدن بهتر و راحتی بیشتر
 • عملکرد شنوایی منحصربه‌فرد در شرایط روزمره شنوایی
 • کارکرد کاملا اتوماتیک که با تطبیق هرچه بیشتر با محیط، درک گفتار بالایی را فراهم می کند.

دریافت بهتر فرکانس‌های بالا با SoundRecover2

وقتی کم شنوایی افزایش می‌یابد، SoundRecover2 با به کارگیری الگوریتم تطبیقی تراکم فرکانسی و بسته به محتوای فرکانسی سیگنال ورودی، فرکانس‌های بالا را برای فرد قابل شنیدن می‌کند، بدون این‌که فرکانس‌های پایین و میانی دستخوش تغییر شوند.

افزایش راحتی کاربر با Symmetrical Gain

تجربه نشان داده است کاربرانی که برای اولین بار از سمعک استفاده می‌کنند و کم شنوایی نامتقارن دارند، چنانچه در گوش بدتر بهره لازم برای کم شنوایی‌شان را دریافت کنند، احساس ناراحتی خواهند کرد. فوناک الگوریتمی طراحی کرده است که این تفاوت ادیوگرام دو گوش را در نظرگرفته و در فیتینگ اول، بهره کمتری به گوش بدتر ارائه می‌کند. در نتیجه با حفظ وضوح گفتار، راحتی بیشتری برای کاربر فراهم می‌کند.

معرفی سمعک‌های قابل‌شارژ

باتری‌های لیتیوم-یون، باتری‌های قابل اعتمادی هستند که ظرفیت لازم برای پشتیبانی از عملکرد و تکنولوژی برتر سمعک‌های قابل‌شارژ نسل پردازشی Belong را دارند. اولین بار در دنیا است که از این نوع باتری‌ها، در سمعک‌ها استفاده می‌شود.

باتری‌های قابل‌شارژ لیتیوم-یون سریع شارژ می‌شوند، مدت زمان بیشتری انرژی دستگاه را تامین می‌کنند و حتی پس از بارها و بارها شارژ مجدد خراب نمی‌شوند. همچنین نسبت به باتری‌های قابل‌شارژ رایج 40% توان بالاتری دارند.

سمعک‌های قابل‌شارژ فوناک، طی 3 ساعت کاملا شارژ می‌شوند و پس از شارژ کامل 24 ساعت کار می‌کنند، حتی نیم ساعت شارژ کردن سمعک در شرایط اضطرار، توان لازم برای 3 ساعت کار کردن سمعک را فراهم می کند.
در حال حاضر در دو گروه از سمعک‌های پشت گوشی نسل Belong، باتری سمعک قابل‌شارژ ارائه شده است Audeo B و Bolero B

سمعک‌های قابل‌شارژ، دو مدل شارژر مختلف دارند:

Phonak Mini Charger

شارژر ظریف و ساده‌ای است که وزن بسیار کمی دارد و جای زیادی اشغال نمی‌کند.

سمعک فوناک/دلآواسمعک/سمعک شارژی
سمعک فوناک

Phonak Charger Case

این شارژر همان جعبه محافظ سمعک است که در درون خود محفظه‌ای برای قرار دادن قرص رطوبت گیر نیز دارد. یک ابزار تمیز کننده سمعک هم در آن جا گذاری شده است.

سمعک فوناک/کلینیک شنوایی دلآواسمعک/سمعک ظریف
سمعک فوناک

سمعک Audeo B فوناک:

سمعک های RIC یا Receiver in the canal در این سیستم پردازشی فوناک، Audeo B نام دارند. بلندگو (رسیور) این نوع سمعک‌ها در مجرای گوش و بقیه اجزا در یک سمعک بسیار ظریف، پشت لاله گوش قرار می‌گیرند. مدل R یا قابل‌شارژ آن فقط در سطوح تکنولوژی 50 به بالا وجود دارد.

سمعک فوناک/انواع سمعک
سمعک فوناک

سمعک Bolero B فوناک:

در پلت‌فرم Belong، سمعک‌های پشت گوشی Bolero B نامیده می‌شوند و چهار مدل مختلف M ،P ،SP و PR دارد. در این بین مدل PR قابل‌شارژ بوده و در سطوح قیمتی – کیفیتی 50 به بالا موجود است. تمامی مدل‌های این گروه با IP68 تا یک ساعت و عمق یک متری آب، نسبت به آب و رطوبت مقاوم هستند.

سمعک فوناک/سمعک ظریف پشت گوشی
سمعک فوناک

سمعک Bolero V فوناک:

 • محصولات پشت گوشی نسل Venture
 • دارای سه مدل قدرتی
 • در چهار سطح قیمتی – کیفیتی مختلف
 • مقاومت همه مدل‌ها در برابر آب تا نیم ساعت و عمق یک متری
 • دارای مدار ویژه Tinnitus Balance در تمام مدل‌ها
 • دارای قابلیت‌های بی‌سیم و پردازش دو گوشی
 • طراحی جدید
سمعک فوناک/سمعک وایرلس
سمعک فوناک

سمعک Audeo V فوناک:

 • محصولات (Receiver in the Canal) یا همان ریک RIC
 • دارای چهار مدل با اندازه‌های متفاوت
 • قابل استفاده با سه نوع رسیور (بلندگو) با قدرت‌های مختلف
 • در چهار سطح قیمتی – کیفیتی
 • دارای مدار ویژه Tinnitus Balance در تمام مدل‌ها
 • دارای قابلیت‌های بی‌سیم (وایرلس) و پردازش دو گوشی
 • دکمه برنامه در تمام مدل‌ها
 • برنامه مخصوص تلفن در همه مدل‌ها
سمعک ریک فوناک
سمعک فوناک

سمعک Virto V فوناک:

 • محصولات داخل گوشی نسل Venture
 • دارای چهار مدل در اندازه‌های مختلف
 • در چهار سطح قیمتی – کیفیتی مختلف
 • امکان تغییر قدرت سمعک با تغییر رسیور
 • دارای مدار ویژه Tinnitus Balance در تمام مدل‌ها
 • دارای سمعک نامرئی IIC
سمعک نامرئی فوناک/سمعک نامرئی
سمعک فوناک

سمعک نایدا فوناک Naida V:

 • سمعک‌های پشت گوشی خیلی‌قوی در نسل Venture
 • در دو مدل قدرتی SP و UP
 • در چهار سطح قیمتی -کیفیتی مختلف
 • مقاوم به آب و رطوبت تا نیم ساعت و عمق یک متری
سمعک های پشت گوشی فوناک
سمعک فوناک

سمعک Bolero Q فوناک:

در این پلت‌فرم، همه مدل‌های پشت گوشی Bolero Q نام دارند و با ارائه چهار مدل مختلف طیف گسترده ای از کم شنوایی را پوشش می دهند و همچنین از نظر زیبایی برای سلیقه‌های مختلف ساخته شده است.

بدنه تمامی مدل‌های پشت گوشی با تکنولوژی پوشش نانو تولید شده و از این بین، مدل M-13 Bolero Q به‌طور خاص با دارا بودن شاخص IP معادل 67 مقاوم‌ترین سمعک به آب در این گروه است، که می‌تواند آب را تا 30 دقیقه و تا عمق یک متر تحمل کند.

سمعک فوناک

سمعک Virto Q فوناک:

 در این پلت‌فرم سمعک‌های نامرئی و داخل گوشی در اندازه‌های مختلف و با قدرت‌های مختلف و از قالب گوش کاربر در پوسته‌ای ساخته‌شده عرضه شده است. امکان انتخاب رسیور‌های متفاوت برای سمعک‌های داخل گوشی این گروه، فوناک را قادر می‌سازد که کوچک‌ترین سمعک‌های نامرئی ممکن را داشته باشد.

سمعک داخل گوشی فوناک
سمعک فوناک

سمعک نایدا فوناک Naida Q:

مناسب کسانی که کم شنوایی شدید تا عمیق دارند. در این نسل، سمعک‌های خیلی‌قوی پشت گوشی Naida Q نام دارند. این سمعک در سه مدل و هر مدل در چهار سطح قیمتی – کیفیتی مختلف عرضه شده است. سمعک‌های نایدا (Naida Q) نیز با دارا بودن شاخص IP معادل 67، مقاوم‌ترین سمعک‌های پشت گوشی خیلی‌قوی نسبت به آب و رطوبت هستند.

سمعک فوناک

سمعک Audeo Q فوناک:

سمعک‌های Audeo Q فوناک، از گروه محصولات (receiver in the canal) یا همان ریک (RIC) و نسل پردازشی Quest فوناک هستند. این محصولات با توجه به قرار گرفتن رسیور آن‌ها در مجرای گوش، سمعک‌های بسیار ظریف و زیبایی هستند، که به‌طور خاص برای کم شنوایی های شیب‌دار و همچنین برای کسانی طراحی شده‌اند، که به ظاهر سمعک اهمیت زیادی می‌دهند. سمعک‌های Audeo Q در سه مدل و چهار سطح قیمتی – کیفیتی ، با رسیورهای مختلف و در نتیجه با قدرت‌های مختلف ارائه شده اند. همچنین کلیه انواع سمعک‌های Audeo Q مجهز به مدار ویژه‌ای جهت کنترل وزوز گوش (Tinnitus management) هستند.

فوناک مفتخر است که گروه های Q15 ،Q10 و Q5 که دارای قدرت پردازش نسل Quest هستند را در سمعک‌های دارای تکنولوژی پایه عرضه کند، تا بزرگ‌ترین مزیت این سیستم پردازشی که همان پذیرش سریع و آنی کاربر است، در این طبقه قیمتی نیز در اختیار کاربران قرار گیرد.

انواع سمعک فوناک
سمعک فوناک

سمعک Baseo فوناک:

گروه محصولات سمعک‌های پشت گوشی این طبقه که Baseo نام دارند، شامل سه مدل P، M و SP  در سطح Q15 و دو مدل M و SP در سطح Q10 و Q5  بوده، که در سطوح قدرتی و پوشانندگی مختلف ارائه شده‌اند. بدنه همه این مدل‌ها دارای پوشش نانو هستند، تا نفوذپذیری این محصولات نسبت به گرد و غبار، آلودگی و رطوبت به حداقل برسد.

انواع سمعک پشت گوشی فوناک
سمعک فوناک

سمعک Tao فوناک:

سمعکهای داخل گوشی این طبقه که Tao نام دارند، دارای سه شکل ظاهری مختلف بوده و همانند دیگر محصولات داخل گوشی نسل Quest می توانند با رسیورهای مختلف در قدرت‌های متفاوت ارائه شوند.

انواع سمعک داخل گوشی فوناک
سمعک فوناک

لوازم جانبی سمعک فوناک:

لوازم جانبی بی‌سیم فوناک مثل ComPilot، iCom یا TVLink شرایطی ایجاد می کنند تا کاربران سمعک‌ها بتوانند با زندگی مدرن امروز تعامل داشته باشند. این ابزارها به‌طور قابل‌توجهی مزایای استفاده از سمعک ها را به حداکثر می‌رسانند و امکان دسترسی نامحدود به دنیای ارتباطات و مکالمات را برای فرد کم شنوا فراهم می‌کنند.

لوازم جانبی سمعک فوناک
سمعک فوناک

برای آشنایی بیشتر با سمعک فوناک و انواع لوازم جانبی سمعک فوناک می توانید از طریق شماره های موجود با کارشناسان ما تماس بگیرید تا به سوالات شما پاسخ دهند.

اینستاگرام دلآواسمعک/وزوز گوش