سمعک داخل گوشی

سمعک داخل گوشی/دلآواسمعک/سمعک نامرئی/سمعک هوشمند
سمعک داخل گوشی

از دیگر مدل های سمعک گوش که طرفداران زیادی دارد سمعک های داخل گوشی هستند.زیرا این سمعک ها نسبت به مدل های دیگر کوچکتر هستند و دید کمتری دارند. بخاطر ظاهر این سمعک اکثر افراد تمایل به استفاده از آن دارند.ولی همه ی افراد کم شنوا کاندید دریافت سمعک داخل گوشی نیستند و بستگی به مدل افت شنوایی آن ها دارد.اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که تمایل به دریافت سمعک داخل گوشی دارید.میتوانید از طریق راه های ارتباطی با ما تماس بگیرید تا مشاوره های لازم را دریافت کنید.

سمعک داخل گوشی چیست؟

سمعک داخل گوشی درون مجرای گوش قرار میگیرد. هرچه اندازه سمعک بزرگتر باشد میتوان ویژگی ها و تکنولوژی های بیشتری در آن تعبیه کرد.

این سمعک ها بر اساس مدل گوش افراد ساخته می شوند و میتوان برای افت های شنوایی ملایم تا کمی شدید تجویز کرد.

برای کودکان زیر 7 سال و افراد مسن ناتوان و افرادی که پرده گوششان پاره شده است مناسب نیستند. کودکان زیر 7 سال به دلیل بزرگ شدن و رشد اندازه گوش باید هر 6 الی 12 ماه باید پوسته سمعک خود را عوض کنند . همچنین به دلیل کوچک بودن مجرای گوش کودکان قالب گیری و ساخت بسیار دشوار است.چون کودکان در این سن نیاز به زبان آموزی دارند بیشتر توصیه میشود از سمعک های پشت گوشی مناسب استفاده کنند.

همچنین برای افراد مسن به دلیل اندازه کوچک این سمعک ها ، تمیز کردن و مراقبت از آن سخت است . اغلب اوقات بسیاری از افراد مسن از گم شدن سمعک خود شکایت دارند .به همین دلیل توصیه میکنیم از سمعک های پشت گوشی مناسب استفاده کنند.

افرادی که پرده گوش پاره دارند گوش همراه با ترشح است. به همین دلیل ما به بیماران توصیه میکنیم مجرای شنوایی نباید به مدت طولانی بسته بماند و باید تهویه شود . ممکن است در هنگام استفاده ازاین مدل سمعک مجرای شنوایی مسدود شود. محیط مناسب رشد باکتری و عفونت گوش ایجاد گردد و میزان ترشح را در افراد دارای پارگی پرده گوش بیشتر کند.

در صورت امکان توصیه می شود از سمعک های پشت گوشی استفاده کنند. ولی در صورت استفاده از این سمعک ها باید هر 2 ساعت یکبار به مدت 15 دقیقه گوش تهویه شود.فرد سمعک را از گوش خود در آورده و به گوش استراحت دهند . بدین صورت هوای داخل گوش میانی با هوای بیرون تهویه شود و باعث ترشح از گوش میانی نشود.

انواع سمعک های داخل گوشی

سمعک نامرئی (IIC)   

سمعک کاملا داخل گوشی (CIC)

سمعک داخل کانال (ITC)

سمعک داخل گوشی (ITE)

نحوه قرارگیری سمعک درون گوش

نحوه قرارگیری سمعک درون گوش از تاثیرات نویز باد و وقوع فیدبک جلوگیری می کند.

سمعک های داخل مجرا به صورت عمقی تر و داخلی تر درون مجرای گوش خارجی قرار می گیرند.

سایز بزرگتر سمعک های داخل گوشی دارای میکروفون جهت دار هستند.کار کردن با این نوع از سمعک ها آسان تر و راحت تر از مدل های کوچکتر است. ولی مشکل آن بزرگ بودن اندازه سمعک است که کاربران رضایت ندارند.

این سمعک ها به طور معمول در مقایسه با سمعک های پشت گوشی با تکنولوژی یکسان گرانتر هستند.

در هنگام تجویز سمعک، ادیولوژیست از گوش بیمار قالبی تهیه می کند . سپس پوسته سمعک ساخته می شود و در نهایت قطعات سمعک داخل قالب ساخته شده قرار می گیرند . برای بررسی کیفیت و تنظیم به ادیولوژیست فرستاده می شود.

برای چه افت شنوایی مناسب است؟

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی از افت های ملایم تا شدید میتوان از سمعک های داخل گوشی بر خلاف سمعک های نامرئی استفاده کرد.

پس نگران افت شنوایی و میزان آن نباشید . فقط فاکتور ها و تکنولوژی های به کار رفته برای افت های شنوایی شدید باید قوی تر و کارایی بهتری داشته باشد.

کوچک بودن سمعک داخل گوشی

اندازه و کوچک بودن سمعک شما به اندازه مجرای گوش شما و همچنین تکنولوژي به کار رفته در سمعک بستگی دارد. هر چقد کانال و مجرای گوش شما بزرگتر باشد به ما این اجازه را میدهد تا سمعک عمقی را برای شما بسازیم .و سمعک شما قطعا کوچک میباشد.این مسئله در هنگام خرید سمعک باید برای کاربر مشخص شود.

قیمت سمعک های داخل گوشی

تفاوتی بین سمعک داخل گوشی و پشت گوشی در قیمت وجود ندارد . این سمعک ها نیز با توجه به تکنولوژی بکار رفته و همچنین تعداد کانال و باند سمعک در ایران از حدود 1 میلیون تومان شروع می شوند.هر چقدر قیمت سمعک بالاتر میرود صدای سمعک شفاف تر و کیفیت آن به مراتب بالاتر و بهتر میشود . و رضایت بیماران نیز بسیار بیشتر است.

باتری این مدل سمعک

در سمعک های داخل گوشی همگی از باتری شماره 10 که با لیبل زرد رنگ مشخص شده است استفاده می شود.

برای خرید باتری میتوانید به یک کلینیک معتبر شنوایی سنجی مراجعه کنید. البته اگر شما از مرکز دلآواسمعک ، سمعک تهیه کنید و یا مرکز دلآواسمعک را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنید میتوانید 10 ورق باتری رایگان دریافت کنید. مراقبت و نظافت امر بسیار ضروری است و تعویض فیلتر نیز یکی از کارهایی است که باید انجام دهید.

اینستاگرام دلآواسمعک/وزوز گوش