سمعک اتیکن

سمعک اتیکن همواره پیشرو در زمینه وسایل کمک شنوایی در دنیا بوده و نمایندگی‌های آن در سراسر دنیا فعالیت‌های گسترده‌ای دارند. اکنون اتیکن متعلق به هولدینگ دمنت (Demant A/S) است. این هولدینگ بزرگترین تولیدکننده سمعک، دستگاه‌های کاشت حلزون شنوایی و تجهیزات شنوایی در دنیا است.

سمعک اتیکن در ایران نیز نمایندگی دارد، دلآواسمعک یکی از نمایندگی‌های سمعک اتیکن در تهران است. در دلآواسمعک شما می‌توانید، جدیدترین مدل های سمعک اتیکن را امتحان کنید و چنانچه رضایت‌مندی کامل داشتید، اقدام به خرید سمعک نمایید. 

معرفی تکنولوژی‌های پیشرفته دیجیتالی و هوش مصنوعی و سمعک های هوشمند وایرلس و همچنین طراحی منحصربه‌فرد سمعک‌ها توسط کمپانی اتیکن، این کمپانی را در رده برترین تولیدکننده سمعک در دنیا قرار داده است.

اتیکن مدیکال (Oticon Medical) نیز بخشی از کمپانی اتیکن است. که در زمینه سیستم‌های شنوایی قابل‌کاشت استخوانی و دستگاه کاشت حلزون فعالیت می‌کند. تولیدات این شرکت به افرادی کمک می‌کند، که چالش‌های شنوایی سخت‌تری دارند.

اتیکن ارائه‌دهنده اولین تکنولوژی سلامت شنوایی (™HearingFitness)

پیشرفت اتیکن در استفاده از تکنولوژی وایرلس (بی‌سیم) در سمعک‌ها باعث ایجاد یک گام بزرگ به سوی e-health شده است.

HearingFitness در Oticon ON App مانند یک اپلیکیشن ورزشی برای گوش‌هاست. و به کاربران سمعک اطلاعات و آگاهی می‌دهد تا بهتر بشنوند، از شنوایی‌شان محافظت کنند و سلامتی‌شان را بهبود بخشند.

اطلاعات HearingFitness بر اساس اطلاعات بدست آمده از ترکیب سبک زندگی و سلامتی فرد همراه با آنالیز صداهای محیطی اطراف او می باشد.

این اپلیکیشن اطلاعات را از سمعک‌ها دریافت کرده، سپس صداهای محیطی، مقدار استفاده روزانه از سمعک و اطلاعات نحوه استفاده را آنالیز می‌کند.

همچنین HearingFitness می‌تواند برای راهنمایی کاربر سمعک به سمت عادت‌ها و رفتارهای سالم‌تر از اطلاعات سایر اپلیکیشن‌ها و دستگاه‌ها از قبیل دستگاه‌های اندازه‌گیری ضربان قلب و الگوی خواب استفاده کند.

اتصال به اینترنت (اینترنت اشیاء)

سمعک Opn S ،Opn و Siya اتیکن را می‌توان برای آسان‌تر شدن ارتباطات زندگی روزمره با دستگاه‌ها و خدمات متصل به اینترنت مرتبط کرد. این سمعک‌ها مدل شارژی هم دارند.

اپلیکیشن Oticon ON سمعک را به شبکه اگر این، سپس آن (IFTTT.com) وصل می‌کند، تا کاربر سمعک به تعداد بی‌شماری دستگاه متصل شود و آن‌ها را کنترل و آنالیز کند.

به‌عنوان نمونه با خدمات اگر این، سپس آن (If This Then That) اگر شخصی زنگ در منزل را بزند یا هنگامی که یک ایمیل دریافت شود برای کاربر هشداری (notification) روی اپلیکیشن و سمعک‌ش فرستاده می شود.

همچنین برنامه سمعک را به صورت اتوماتیک بر اساس موقعیت فرد (GPS) تغییر داد. امکان اتصال به اینترنت دائما درحال پیشرفت است. به‌طوری‌که هر روز دستگاه‌های زیادی به لیست اینترنت اشیاء (IoT) اضافه می‌شود.

سمعک های جدید اتیکن

جدیدترین سمعک‌های اتیکن رابی (Ruby)، مور (More)، اُپی‌اِن اس (Opn S) و اکسید (Xceed) نام دارند. سمعک Opn S نسل جدید سمعک Opn است. سطح تکنولوژی سمعک رابی، Essential است. اما این سمعک بیشتر ویژگی‌ها و عملکردهای سمعک‌های پیشرفته (Advanced) را دارد. به دلیل این‌که در این سمعک از پلت‌فرم Velox S و تکنولوژی BrainHearing استفاده شده است. اکسید جدیدترین سمعک خیلی‌قوی (superpower) اتیکن است که مناسب کم شنوایی های شدید تا عمیق است.

در سال 2016 اتیکن سمعکی به نام Opn و در سال 2019، نسل جدید این سمعک یعنی Opn S را عرضه کرده، هر دو این سمعک‌ها به اینترنت (IoT) متصل می‌شوند.

سمعک Opn اولین سمعکی است که از طریق شبکه اگر این، سپس آن (IFTTT) به سایر وسایل الکترونیک وصل می‌شود.

این سمعک‌ها همچنین به صورت مستقیم (بدون نیاز به رابط) به گوشی موبایل آیفون،آیپد و آیپاد (MFI) وصل می‌شوند. به‌گونه ای‌که صدا مستقیم از دستگاه‌های دارای سیستم عامل iOS به سمعک Opn و Opn S فرستاده می‌شود.

سمعک اتیکن/دلآواسمعک/تجویز سمعک
سمعک اتیکن

انواع سمعک اتیکن

اتیکن از نظر سطح تکنولوژی، سمعک‌هایش را به سه رده Essential – Advanced – Premium تقسیم‌بندی کرده است. از نظر طراحی سمعک‌هایش به‌صورت نامرئی (IIC-CIC)، پشت گوشی (BTE) و رسیور (بلندگو) در مجرا (RITE) عرضه شده اند. اتیکن چند سالی است که از تکنولوژی BrainHearing و از پردازشگرهای Velox – Velox S – Polaris در سمعک‌های خود استفاده می‌کند.

2020: Oticon More, Oticon Ruby

2019: Oticon Xceed, Oticon Opn S

2018: Oticon Siya

2016: Oticon Opn

2015: Oticon Ria2, Oticon Nera2, Oticon Alta2

2013: Oticon Nera, Oticon Alta

2011: Oticon Intiga, Oticon Ino

2010: Oticon Chili, Oticon Acto, Oticon Agil

2008: Oticon Dual Mini

سمعک اتیکن/کلینیک شنوایی دلآوا
سمعک اتیکن

سمعک مور (More) اتیکن

سیستم پردازش صدا پولاریس (Polaris)

جدیدترین سیستم پردازش صدا (پلتفرم) اتیکن، پولاریس نام دارد. پولاریس، با تراشه قدرتمندتر و الگوریتم‌های بهبودیافته ،نسخه پیشرفته‌تری از BrainHearing برای پردازش صدا ارائه می‌دهد. اتیکن ادعا می‌کند که پولاریس با «16 برابر ظرفیت بیشتر برای اجرای الگوریتم‌های پیشرفته»، «دو برابر ظرفیت محاسبه و سرعت» و پردازنده شبکه عصبی عمیق (DNN) روی صفحه، چندین پیشرفت قابل‌توجه نسبت به پردازشگر قبلی (Velox S) دارد.

براساس اندازه‌گیری مغز EEG، اتیکن ادعا می‌كند پردازشگر پولاریس صدای بیشتری به مغز می رساند و منظر صوتی را 60% واضح‌تر می‌كند. این شرکت همچنین با توجه به تحقیقات داخلی نشان می‌دهد که درک گفتار در حضور صدای پس‌زمینه در مقایسه با پردازشگرهای قبلی 15% بهبود می‌یابد.

هوش مصنوعی (Artificial Intelligence)

از نظر فن‌آوری، اتیکن با ارائه اولین سمعك‌هایی كه از هوش مصنوعی (AI) برای بهتر شدن درک گفتار استفاده کرده، بازی را در سال 2021 تغییر داد. دیگر تولیدکنندگان سمعک سیستم‌های یادگیری ماشین (ML) و هوش مصنوعی را برای ایجاد کیفیت بهتر صدا و راحتی شنیدن عرضه کرده‌اند، اما بهبود درک گفتار با استفاده از این فن‌آوری برای کاربران و تولیدکنندگان سمعک در آینده بسیار اهمیت دارد.

رویکرد هوش مصنوعی منحصربه‌فرد اتیکن که MoreSound Intelligence نامیده می‌شود، از شبکه عصبی عمیق (DNN) برای پردازش صدا و «ایجاد تضاد» بین صداهایی که شناسایی می‌شوند استفاده می‌کند. اتیکن ادعا می‌كند که این روش منحصربه‌فرد تمركز و پیگیری گفتگوها را آسان‌تر می كند و منجر به «بهبود گفتار» می‌شود.

سمعک مور جانشین خانواده محبوب محصولات Opn است. مور در جایی که Opn متوقف شده است، پیش می‌رود و فلسفه BrainHearing را با Deep Neural Network (DNN) روی پردازشگر صدا پولاریس اجرا می‌کند که در بالا مورد بحث قرار گرفت. اتیکن ادعا می‌کند سمعک مور در مقایسه با Opn   درک گفتار را 15% بهتر می‌کند.

از اوایل سال 2021، اتیکن فقط مدل  More miniRITE-R را عرضه کرد. این سمعک شارژی است و قابلیت اتصال به صورت بی‌سیم به آی‌فون و اندروید، تله‌کویل و دکمه فشاری برای تغییر ولوم صدا و برنامه سمعک را دارد. سمعک مینی‌رایت شارژی مور دارای درجه IP68 برای محافظت در برابر رطوبت و گرد و غبار می باشد. این سمعک در انواع رنگ‌ها مطابق با پوست و مو عرضه شده است.

سمعک اتیکن/تجویز سمعک
سمعک اتیکن

سمعک Opn S اتیکن:

سمعک جدید اتیکن به نام Opn S، تکامل تکنولوژی BrainHearing است. که نسبت به سمعک Opn (نسل قبلی) پیشرفته‌تر و مزایای بیشتری را در اختیار کاربر سمعک قرار می‌دهد. مزایایی مانند:

 • دارای باتری سمعک شارژی (قابل‌شارژ) لیتیوم-یون جدید
 • درک گفتار مانند افراد دارای شنوایی طبیعی
 • تجربه صدای 360 درجه
 • اتصال وایرلس (بی‌سیم) آسان
 • بدون فیدبک (سوت)

سمعک Opn S اتیکن با استفاده از فن‌آوری جدید اتیکن، پشتیبانی سریع مغز ، تولید شده است. این سمعک با دقت و بدون خطا، محیط صوتی را تجزیه و تحلیل می‌کند و بین صداهای اشخاص تمایز قایل می‌شود. بنابراین باعث بهبود قابل‌توجهی در توانایی درک گفتار در محیط‌های پُر چالش و سخت شنیداری می‌شود و در عین حال انرژی مغز را ذخیره می‌کند. همچنین اطلاعات دقیقی در اختیار کاربران سمعک قرار می‌دهد تا جدا کردن منبع های مختلف صوتی و  مکان‌یابی آسان‌تر شود و کاربران بتوانند روی آن‌چه که برایشان مهم هست، تمرکز کنند.

سمعک اتیکن
سمعک اتیکن

ویژگی‌های اصلی:

نگاهی گذرا به ویژگی‌های اصلی پردازشگر (پلتفرم) جدید Opn S:

 • پردازشگر Velox S: این پردازشگر جدید از قدرت پردازش بالایی برخوردار است. سریع‌تر است، ردیاب‌های بسیار حساس جدید دارد و حافظه را افزایش می‌دهد. به اندازه‌ای قدرتمند است، که می‌تواند 56000 بار در ثانیه بیشتر نسبت به Opn (مدل قبلی) اطلاعات را تجزیه و تحلیل کند.
 • تقویت‌کننده OpenSound: آن‌ها متعقدند که سمعک Opn S به کسانی که روزمره نیاز به شنیدن در محیط‌های پر سر و صدا دارند ، کمک بیشتری می‌کند.
 • بهینه‌ساز OpenSound: این سیستم حتی در موارد Open-fitting از فیدبک (سوت سمعک) جلوگیری می کند، تا تقویت ایده‌آل را ارائه دهد.
 • miniRITE-R جدید:باتری سمعک شارژی جدید، باعث بهترین تجربه شنیداری، انتقال صدا از دستگاه‌های بلوتوث دار و قدرت کافی برای دوام در طول روز را ارائه می‌دهد.

برای سمعک‌های MiniRITE می‌توان از چهار رسیور (بلندگو) با قدرت‌های مختلف استفاده کرد. در نتیجه برای کم شنوایی‌های ملایم، متوسط، شدید و شدید تا عمیق مناسب می‌باشند.

سه سطح تکنولوژی

سمعک جدید Opn S در سه سطح تکنولوژی تولید شده است.

 • Opn S 1 عالی (Premium)
 • Opn S 2 پیشرفته (Advanced)
 • Opn S 3 پایه (Essential)
سمعک اتیکن/دلآواسمعک/تجویز سمعک اتیکن
سمعک اتیکن

از ویژگی ها آن:

اتصال آسان به تلفن همراه و دستگاه‌های دیگر

 درک گفتار مثل افراد با شنوایی طبیعی

تجربه صدای 360 درجه (تمرکز روی یک تا چند گوینده)

بدون فیدبک (سوت) آزاردهنده

انواع سمعک Opn S

سمعک Opn S miniRITE اتیکن

سمعک Opn S miniRITE، با باتری سایز 312  کار می‌کند. این سمعک وایرلس، کوچک و قوی است و دارای قدرت تصمیم‌گیری فوق‌العاده‌‌ای در محیط‌های مختلف شنیداری است.

سمعک Opn S miniRITE-R اتیکن

این سمعک اتیکن شارژی است. با استفاده از باتری سمعک قابل‌شارژ لیتیوم-یون جدید، می‌توان 16 ساعت از سمعک استفاده کرد. و پنج ساعت هم صدا را از دستگاه‌های دارای بلوتوث مثل تلفن همراه دریافت کرد. این سمعک همچنین مدار تلفن (تله‌کویل) دارد.

سمعک Opn S MiniRITE-T اتیکن

این سمعک وایرلس اتیکن دارای تله‌کویل و دکمه فشاری برای تغییر راحت ولوم صدا و برنامه سمعک است. سایز باتری این سمعک 312 است.

سمعک Opn S BTE13 PP اتیکن

سمعک Opn S BTE13 PP قوی، سبک و کوچک است. مناسب برای افرادی که کم شنوایی شدید تا عمیق دارند. این سمعک plus power دارای تله‌کویل، دکمه فشاری برای تغییر راحت ولوم صدا و برنامه سمعک است. همچنین دارای یک نشانگر LED دو رنگ برای نظارت بر وضعیت سمعک برای کاربران، والدین و پرستاران می‌باشد.

سمعک اتیکن

سمعک Xceed اتیکن:

با تلاش کمتر بیشتر بشنوید

قوی‌ترین سمعک دنیا برای افرادی که کم شنوایی شدید و عمیق دارند.

فن‌آوری جدید سمعک اکسید (Xceed) اتیکن به گفتار دسترسی بیشتری دارد تا از کاربر پشتیبانی ‌کند. در مقایسه با سمعک‌های قبلی ثابت شده که سمعک اکسید در محیط‌های پُر سر و صدا، با تلاش شنیداری کمتر باعث شفافیت و وضوح بهتر گفتار می‌شود.

سمعک‌های اتیکن دارای ویژگی BrainHearing هستند. این فن‌آوری، به مغز شما کمک می‌کند تا بهتر درک کند و پردازش صدا آسان‌تر شود.

با اتیکن اکسید کاربر می‌تواند:

• دسترسی 360 درجه به گفتار با تلاش شنیداری کمتر
• صدای واضح و شفاف با جزئیات بیشتر
• جلوگیری از صداهای آزاردهنده
• اتصال آسان بی‌سیم به بسیاری از دستگاه‌ها

سمعک اتیکن/کلینیک شنوایی دلآواسمعک/تجویز سمعک با کیفیت
سمعک اتیکن

فن‌آوری‌های قبلی


سمعک‌های قبلی برای جلوگیری از نویز، صداها را محدود می‌کنند و در یک زمان روی یک منبع صدا تمرکز می‌کنند. مثلاً فرد صدای کسی که مقابلش است را می‌شنود در حالی که سایر صداهای اتاق سرکوب می‌شوند. این روش تا حدی مؤثر بود. اما نتیجه آن تجربه غیر طبیعی از صداهای محیطی است. صداهای پس‌زمینه جزئیات مهم گفتار را شامل می‌شوند. هنگامی که این صداها سرکوب می‌شوند، مغز برای پیگیری گفتگو به سختی آنها را پیدا می‌کند، در نتیجه ممکن است شنونده خسته شود.

فن‌آوری جدید سمعک اکسید اتیکن

سمعک اکسید تنها سمعکی است که به فرد تجربه شنیداری 360 درجه می‌دهد. این امکان دسترسی 360 درجه به گفتار و صداهای مرتبط، همراه با سیستم کاهنده نویز پیشرفته کمک می‌کند تا تلاش شنیداری کمتر شود.
اکسید از مغز پشتیبانی می‌کند تا به طور طبیعی کار کند و باعث می‌شود تا درک گفتار از آنچه هست آسان‌تر شود.
بنابراین اکنون فرد می‌تواند در گفتگو چند نفره شرکت کند و چیزهای بیشتری را به خاطر بیاورد.

سمعک اتیکن/تکنولوژی سمعک
سمعک اتیکن

یک روش جدید برای کنترل فیدبک (سوت سمعک)

تکنولوژی BrainHearing در سمعک اکسید

به اندازه کافی سریع برای پشتیبانی از مغز

سمعک اکسید مزایای فن‌آوری BrainHearing را اثبات می کند:
• وضوح بهتر گفتار
• تلاش شنیداری کمتر
• کمک می‌کند تا آنچه گفته شد بیشتر بخاطر بسپارید

زندگی روزمره با سمعک اکسید

سمعک اکسید امکان دسترسی به طیف وسیعی از لوازم جانبی سمعک اتیکن با پخش مستقیم صدای استریو به هر دو گوش را فراهم می‌کند. و به صورت بی‌سیم (وایرلس) به گوشی‌های موبایل هوشمند متصل می‌شود.

سمعک اتیکن/دلآواسمعک
سمعک اتیکن

به هر تلفن هوشمند وصل شوید

سمعک اکسید دارای فن‌آوری ساخته شده برای آیفون (MFi) است. یعنی صدا به طور مستقیم و بدون نیاز به رابط استریمر از وسایل دارای سیستم iOS مانند گوشی موبایل آیفون به سمعک ارسال می‌شود. برای گوشی‌های موبایل اندرویدی صدا از طریق وسیله جانبی به نام ConnectClip منتقل می‌شود.

ارسال مستقیم صدا از تلویزیون به سمعک

صدای تلویزیون با استفاده از وسیله جانبی به نام TV Adapter مستقیم به سمعک ارسال می‌شود.

ConnectClip

میکروفونی که به صورت بی‌سیم به سمعک اکسید متصل می‌شود.

موسیقی با صدای استریو و کیفیت بالا

سمعک‌ها به هدفون‌های بی‌سیم تبدیل می‌شوند. موسیقی به طور مستقیم از آیفون، آیپد و آیپاد به هر دو سمعک‌ شما ارسال می‌شود. مانند هندزفری. برای سایر تلفن‌های هوشمند یا سایر وسایل بلوتوث‌دار بصورت بی‌سیم و با ConnectClip این اتصال امکان‌پذیر است.

اپلکیشن ON App

با این اپلیکیشن شما قادرید سمعک‌های خود را با نوک انگشتان خود کنترل کنید.
• هر وقت که نیاز دارید، صدای سمعک را کم یا زیاد ‌کنید.
• عادات شنوایی خود را با HearingFitnessTM بیشتر کنترل ‌کنید.
سمعک اکسید در هفت رنگ مختلف و دو مدل BTE SP و BTE UP موجود است. این سمعک دارای طراحی قوی و قابل اعتماد است. درجه حفاظت این سمعک در برابر نفوذ گرد و غبار و آب IP68 است.

سمعک سیا (Siya) اتیکن:

سمعک سیا اتیکن جزئیات صدا را تقویت می‌کند، به‌طوری‌که با شنیدن جزئیات فرد روی تمامی لحظه‌های ارزشمند تمرکز می کند.

سمعک Siya از تکنولوژی ™BrainHearing استفاده می‌کند، با این تکنولوژی مغز راحت‌تر صداها را درک می‌کند.

ویژگی‌های سمعک Siya:

 • کیفیت صدای عالی
 • اتصال بی‌سیم آسان
 • کاهنده نویز موثر
 • انتخاب انواع مدل‌ها

آمپلی‌فایر قدرتمند سمعک سیا اتیکن، صدا را 50 برابر سریعتر از دیگر سمعک‌ها پردازش می‌کند.

پردازش سریع آن باعث وضوح بالای صدا می‌شود، به‌طوری‌که می شود جزئیات صدا را در هر لحظه شنید.

همچنین سمعک اتیکن مدل Siya، کمک می‌کند تا روی صداهایی که برای شنیدن انتخاب می‌کنید، تمرکز کنید.

این سمعک مدار کاهنده نویز قوی دارد به‌طوری‌که خیلی سریع نویز بین کلمات را کاهش می‌دهد.

با این سمعک جدید اتیکن گوش دادن به مکالمات در محیط‌های نویزی مانند صرف شام در رستوران خیلی راحت‌تر است.

سمعک اتیکن

از ویژگی های آن:

وضوح بالای صدا

تمرکز سریع و واکنشی

کاهنده نویز پیشرفته

تراکم و تقویت دقیق صدا

قابلیت شارژ باتری

مدل RITE سمعک Siya اتیکن را می‌توان با عوض کردن درب باتری به سمعک شارژی تبدیل کرد.

کاربر سمعک می‌تواند به‌سادگی سمعک‌هایش را در طول شب شارژ کند و کل روز از آن استفاده کند.

همچنین در صورت نیاز می‌تواند از باتری های یک‌بار مصرف هم استفاده کرد.

سمعک اتیکن

درجه حفاظت IP68

طراحی سمعک اتیکن سیا (Siya) محکم و مقاوم است.

تمامی قطعات اصلی آن برای محافظت از آب و گرد و غبار دارای پوشش نانو می‌باشند. درجه حفاظت این سمعک IP68 می باشد.

اتصال وایرلس

لوازم جانبی بی‌سیم سمعک سیا (Siya):

با TV Adapter 3.0 صدا مستقیم از تلویزیون به سمعک Siya اتیکن منتقل می‌شود.

اپلیکیشن Oticon ON

با این اپلیکیشن کاربر می تواند بدون محدودیت برنامه‌های سمعک را تغییر دهد. صدا را تنظیم کند، از ™HearingFitness استفاده کند. همچنین با اپلیکیشن Oticon ON دسترسی به اینترنت اشیاء بوسیله IFTTT.COM امکان‌پذیر می‌شود.

سمعک اتیکن

ConnectClip

ConnectClip وسیله جانبی است که از آن می‌توان در جلسات و سخنرانی‌ها برای ارسال مستقیم صدا از گوینده به سمعک استفاده کرد.سمعک ها را به هدست تبدیل می کند و برای تنظیم صدا و تغییر برنامه سمعک استفاده می شود.

سمعک اتیکن

کنترل از راه دور

با ریموت کنترل (remote control) ولوم صدا و برنامه‌های سمعک را تغییر دهید. یا خیلی راحت با فشار یک دکمه سمعک را در حالت بدون صدا (mute) قرار دهید.

موزیک

از شنیدن موسیقی بصورت استریو و با هر دو سمعک لذت ببرید.

هنگام صحبت کردن با موبایل صدا مستقیم (بدون نیاز به رابط) از آیفون، آیپد و آیپاد به سمعک (MFi) منتقل می‌شود. و برای سایر وسایل بلوتوث دار و موبایل های هوشمند (اندروید) انتقال صدا با استفاده از رابط ConnectClip انجام می‌شود.

کامپیوتر

سمعک‌ها به هدست تبدیل می شوند و گفتگو از طریق اسکایپ و غیره امکان پذیر است. جفت کردن مستقیم ConnectClip از طریق بلوتوث با کامپیوتر، با استفاده از  Oticon’s BTD 800 USBاست.

تلفن ثابت

صحبت کردن از طریق خط تلفن ثابت راحت‌تر می‌شود. دستگاه Phone Adapter 2.0 به دستگاه تلفن ثابت وصل می‌شود و صدا از طریق ConnectClip به سمعک‌ها منتقل می‌شود.

تکنولوژی BrainHearing:

سمعک‌های Ria2 ،Nera2 و Alta2 جدیدترین و محبوب‌ترین خانواده سمعک‌های کمپانی اتیکن می‌باشند.

این سه خانواده جدید، براساس بالاترین سطح تکنولوژی سمعک های وایرلس BrainHearing طراحی شده‌اند و بر پلتفرم IniumSense تجهیز شده‌اند.

مهم‌تر از همه، قدرت پردازش در این سمعک‌ها 30 درصد بیشتر است، که منجر به افزایش مزایای استفاده در کاربران می‌شود.

همچنین این گروه دارای معیار IP58 و مقاوم در برابر نفوذ آب، رطوبت و گرد و غبار است.

تمام کلیدها و دکمه‌ها برای جلوگیری از ورود آب و رطوبت دارای پوشش نانو هستند.

مزیت دیگر این خانواده ارتباط بی‌سیم با تلفن، تلویزیون و سایر وسایل دارای بلوتوث که منجر به افزایش ارتباطات برای کاربران می‌شود.

سمعک های اتیکن
سمعک اتیکن

مزایا :

 • درک بهتر گفتار آهسته در گفتگوهای خصوصی
 • درک بهتر گفتار در محیط های پُر سر و صدا، خستگی و تلاش کمتر در شرایط سخت شنیداری در طول روز
 • جداسازی بهتر اصوات برای ایجاد محیط صوتی واقعی تر
 • تامین بیشتر نیازهای فردی کاربران، در نتیجه رضایت بیشتر آن‌ها
 • افزایش قابلیت تمرکز و توجه در محیط های مختلف و پر چالش
 • ارائه صدایی با کیفیت طبیعی، بدون سوت زدن یا اعوجاج در شرایط سخت شنیداری
سمعک اتیکن

معرفی تکنولوژی وزوز گوش Tinnitus SoundSupport :

این تکنولوژی دارای کامل‌ترین طیف صوتی مانند صدای دریا و کنترل‌های متعدد صوتی است. با سمعک‌های اتیکن ما این امکان را داریم که صداهای تسکین دهنده جدیدی را نسبت به گزینه‌های مرسوم، به بیمار ارائه کنیم. این تکنولوژی بخشی از مجموعه مدیریت وزوز گوش در کمپانی اتیکن است که به کنترل هرچه بهتر این معضل کمک می‌کند.

هم اکنون این تکنولوژی در سمعک‌های خانواده Alta2Pro Ti ،Nera2Pro Ti ،Ria2Pro Ti، در مدل‌های RITE ،miniRITE و BTE موجود است.

تکنولوژی وزوز گوش در سمعک اتیکن
تکنولوژی وزوز گوش در سمعک اتیکن

سمعک Ria2 اتیکن 

در این سمعک اتیکن از تکنولوژی BrainHearing در سطح پایه استفاده شده است. سمعک اتیکن ria 2  دارای بهترین کیفیت صوتی در گروه پایه است.

 • درک بهتر گفتار
 • تامین بیشتر نیازهای فردی کاربران، در نتیجه رضایت بیشتر آن‌ها
 • افزایش قابلیت تمرکز و توجه در محیط‌های مختلف و پر چالش
 • ارائه صدایی با کیفیت طبیعی، بدون سوت زدن یا اعوجاج در شرایط سخت شنیداری

لوازم جانبی بی‌سیم ConnectLine سمعک اتیکن:

سیستمی کامل و یکپارچه (رویکردی جدید برای برقراری ارتباط با سیستم‌های دیگر)

استفاده آسان (امکان استفاده آسان و کاربردی از آن، پاسخگویی بهتر به نیازهای بیماران را تضمین می‌کند)

به حداکثر رساندن مزایای سمعک، تکنولوژی بی‌سیم ConnectLine با سمعک‌های بلوتوث‌دار اتیکن سازگاری دارد. تا شرایط شنیداری و تجربه های برقراری ارتباط، مانند تماس با تلفن ثابت یا موبایل، گفتگوی دو نفره، تماشای تلویزیون، گوش دادن به موسیقی، تماس تصویری و … را بهبود بخشد.

مزایای سمعک اتیکن
مزایای سمعک اتیکن

بر اساس تجربه و تکنولوژی، اتیکن یک کمپانی پیشرو در زمینه اتصالات مرتبط با سمعک است. این کمپانی با سود بردن از تجربه های شنیداری واقعی بیماران، نسل دوم سیستم ConnectLine را ابداع کرد.

امکان استفاده از تلفن‌های همراه آیفون و گوشی‌های موبایل اندرویدی:

اپلیکیشن ConnectLine با آیفون، آیپد، آیپاد تاچ و گوشی‌های موبایل هوشمند و تبلت‌های اندرویدی سازگار است. با چند لمس و ضربه به صفحه می‌توان صدا را کم و زیاد کرد، برنامه‌ها را تغییر داد و تنظیمات شخصی مورد نظر خود را اعمال کرد. اپلیکیشن ConnectLine اتیکن، راهی آسان و سریع را برای کار کردن با سمعک از طریق استریمرپرو ارائه می‌کند. با این اپلیکیشن، کاربر می‌تواند بدون نیاز به دیده شدن استریمر به طیف وسیعی از وسایل برقرار کننده ارتباط وصل شود.

دسترسی رایگان به این اپلیکیشن در APP Store و Google Play

برای اطلاعات و جزئیات بیشتر لطفا به آدرس www.oticon.com/app مراجعه فرمایید.

راحتی و قدرت اختیار بیشتر با Remote Control 2.0 کمپانی اتیکن، ریموت کنترل امکان کاهش و افزایش صدا و تغییر برنامه‌ها برای بهتر شدن شرایط شنیداری را داراست.

حمل آسان و اندازه بسیار کوچک، آن را برای کاربران سمعک هایIIC  ، DesignRITE یا CICمناسب ساخته است. حتی برای کاربرانی که امکان استفاده از دکمه‌های روی سمعک را ندارند نیز مناسب است.

امکان استفاده از ریموت کنترل برای همه سمعک‌های مجهز به بلوتوث کمپانی اتیکن مهیا شده است.

برنامه های سمعک اتیکن
برنامه های سمعک اتیکن

سمعک Ino Pro اتیکن

Ino Pro اتیکن، سمعکی کاملا دیجیتال و هوشمند است، که در گروه سمعک‌هایی با تکنولوژی Rise 2 قرار می‌گیرد.

ویژگی‌های فنی:

 • دارای 8 کانال پردازش سیگنال
 • دارای پهنای باند فرکانسی 8000 هرتز
 • امکان جایگزین کردن تیوب نازک به جای هوک جهت تجویز باز (open-fitting)
 • دارای تکنولوژی رسیور داخل کانال
 • برخوردار از میکروفن دایرکشنال
 • دارای مدار کاهنده نویز برای افزایش راحتی شنیداری
 • دارای تکنولوژی داینامیک حذف فیدبک
 • دارای مدار کنترل فیدبک
 • قابلیت برنامه‌ریزی 4 برنامه شنیداری
 • قابلیت اندازه‌گیری آستانه‌های بیمار با استفاده از In-Situ Audiometry
 • دارای تله‌کویل و امکان اتصال به سیستم FM و DAI
سمعک اتیکن Ino Pro
سمعک اتیکن Ino Pro

اگر تمایل دارید با سمعک اتیکن و وسایل جانبی سمعک اتیکن بیشتر آشنا شوید از طریق راه های ارتباطی با ما تماس بگیرید و سوالات خود را بپرسید.همچنین اگر قصد تهیه سمعک اتیکن را دارید میتوانید به صورت حضوری یا آنلاین از خدمات مشاوره رایگان دلآواسمعک استفاده کنید.

اینستاگرام دلآواسمعک/وزوز گوش