بهترین سمعک

بهترین سمعک/دلآواسمعک/بهترین برند سمعک کدام است؟
بهترین سمعک

هنگاهی که افراد می خواهند سمعک تهیه کنند سوال اصلی آن ها این است که بهترین سمعک از کدام برند است؟ما در اینجا برندهای سمعک را به طور مختصر معرفی میکنیم ولی برای شناخت بیشتر میتوانید به صفحه اصلی سایت مراجعه کرده و مطالعه کنید.

در ایران نمایندگی برندهای خوب سمعک مثل سیگنیا (Signia)(نام قبلی زیمنس)، اتیکن (Oticon)، ریساند (Resound)،برنافن (Bernafon)، فوناک (Phonak)،ویدکس (Widex)، یونیترون (Unitron)، استارکی (Starkey)، بلتون (Beltone)، اینترتون (Interton) و سونیک (Sonic) وجود دارد. اما هیچ‌کدام از اینها را به تنهایی نمی‌توان گفت که «بهترین سمعک» هستند.

تکنولوژی سمعک‌ها به‌طور چشمگیری تغییر کرده و کاربران از آن ها رضایت بیشتری دارند. 

تکنولوژی به‌کاررفته در برندهای سمعک تاحدودی با هم فرق دارد. و هر برندی تلاش می‌کند تا هر چند سال یک‌بار تکنولوژی جدیدتری معرفی کند.

سمعک زیمنس ( نام جدید سیگنیا )

سمعک زیمنس یکی از قدیمی‌ترین سمعک های دنیا و شرکت آن جزو قدیمی ترین تولیدکننده های سمعک است، بعد از سال‌ها فعالیت در تولید سمعک در ژانویه سال 2015 واحد تولید سمعک این شرکت به شرکت سیوانتوس (Sivantos) واگذار شد. اکنون، شرکت سیوانتوس سمعک‌های خود را با برند سیگنیا (Signia) در کشور سنگاپور تولید می‌کند.

علاوه بر سیگنیا، سمعک‌های رکستون (Rexton)، اِی‌اِم (A&M) و ادیوسرویس (Audio Service) نیز متعلق به شرکت سیوانتوس می باشد.

در سال 2018 Widex و Sivantos که همچنین دارای Signia، Rexton، TruHearing، Audibene، HearUSA و Hear.com هستند اعلام کردند که 8 شرکت فوق با پیوستن به یکدیگر در زمینه سمعک به یکی از بزرگترین تولید کننده های سمعک در دنیا تبدیل شدند.

بهترین سمعک/دلآواسمعک/سمعک سیگنیا/سمعک زیمنس
سمعک سیگنیا(زیمنس سابق)

سمعک اتیکن

سمعک اتیکن همواره پیشرو در زمینه وسایل کمک شنوایی در دنیا بوده و نمایندگی‌های آن در سراسر دنیا فعالیت‌های گسترده‌ای دارند. اکنون اتیکن متعلق به هولدینگ دمنت (Demant A/S) است. این هولدینگ بزرگترین تولیدکننده سمعک، دستگاه‌های کاشت حلزون شنوایی و تجهیزات شنوایی در دنیا است.

معرفی تکنولوژی‌های پیشرفته دیجیتالی و هوش مصنوعی و سمعک های هوشمند وایرلس و همچنین طراحی منحصربه‌فرد سمعک‌ها توسط کمپانی اتیکن، این کمپانی را در رده برترین تولیدکننده سمعک در دنیا قرار داده است.

اتیکن مدیکال (Oticon Medical) نیز بخشی از کمپانی اتیکن است. که در زمینه سیستم‌های شنوایی قابل‌کاشت استخوانی و دستگاه کاشت حلزون فعالیت می‌کند. تولیدات این شرکت به افرادی کمک می‌کند، که چالش‌های شنوایی سخت‌تری دارند.

بهترین سمعک/دلآواسمعک/سمعک اتیکن
سمعک اتیکن

سمعک ویدکس

ویدکس در سال 1956 میلادی توسط خاندان توفهلم و وسترمن در کشور دانمارک تاسیس شد و هم اکنون نیز مالک و اداره کننده این کمپانی می باشند.و به دلیل فرمول تجویزی و شیوه پردازشی خاص در صنعت سمعک مشهور است.

با ادغام شرکت ویدکس و سیگنیا از اول مارس سال 2019، شرکت WS Audiology به‌طور رسمی کار خود را شروع کرد. این شرکت جدید سومین تولیدکننده بزرگ تجهیزات شنوایی است .

برند ویدکس
سمعک ویدکس

سمعک فوناک

سمعک فوناک از بزرگترین تولیدکنندگان سمعک در دنیا است. فوناک در سال 1947 با تاسیس کمپانی به‌نام Elektroakustik fur AG در کشور سوییس فعالیت خود را شروع کرد. سپس در سال 1965 به نام Phonak AG تغییر نام داد.

فوناک بیش از نیم قرن است که در زمینه تولید سمعک و تجهیزات کمک شنوایی به‌خصوص برای کودکان فعالیت دارد. و محصولاتش را در بیش از 100 کشور در سراسر جهان عرضه می‌کند.

فوناک
سمعک فوناک
بهترین سمعک/دلآواسمعک/سمعک یونیترون
سمعک یونیترون

در واقع برای اینکه انتخاب شود بهترین سمعک برای هر فردی از کدام برند است باید به موارد مختلفی توجه شود.ما در مرکز شنوایی دلآوا مواردی مثل شکل و اندازه مجرای گوش، نوع و میزان کم شنوایی و نیازهای شنیداری، سلیقه، سبک زندگی و بودجه‌ فرد را در نظر میگیریم.و بهترین سمعک مناسب شما را معرفی میکنیم.