باتری و فیلتر سمعک

در این بخش به معرفی انواع باتری و فیلتر سمعک پرداخته شده است. برای اطلاعات بیشتر و تهیه لوازم موردنیاز خود می توانید با کلینیک شنوایی دلآواسمعک در ارتباط باشید.

باتری سمعک

بیشتر سمعک ها قابل شارژ نیستند و برای کار کردن به باتری نیاز دارند. به همین دلیل باتری به عنوان یکی از لوازم جانبی های مهم تلقی می شود . همیشه باید همراه فرد کم شنوا باشد تا در صورت اتمام باتری بتواند آن را سریعا عوض کند. در کلینیک شنوایی دلآواسمعک می توانید باتری هایی با کیفیت بالا و طول عمر کارکرد مناسب تهیه کنید و همراه خود داشته باشید.

سمعک‌ها اندازه و مدل‌های مختلفی دارند. سمعک‌های بزرگتر که افراد کم شنوای شدید تا عمیق به طور معمول استفاده میکنند نیاز به باتری بزرگتری دارند. 

سای های متفاوت باتری سمعک در بازار وجود دارد. از کوچکترین تا بزرگترین اندازه 675،13،312،10 می باشد.

به دلیل این‌که به خاطر سپردن سایزهای مختلف باتری سمعک ممکن است مشکل باشد، بسته‌بندی باتری سمعک با رنگ‌بندی کُدگذاری شده است. این کُدگذاری برای تهیه و خرید آسان‌تر انجام شده است.

  • باتری سمعک سایز 10 – برچسب زرد
  • باتری سمعک سایز 312 – برچسب قهوه‌ای
  • باتری سمعک سایز 13 – برچسب نارنجی
  • باتری سمعک سایز 675 – برچسب آبی
باتری و فیلتر سمعک/دلآواسمعک/خرید باتری سمعک
باتری و فیلتر سمعک
باتری و فیلتر سمعک

فیلتر سمعک

فیلتر سمعک از رسیور (بلندگو) سمعک محافظت می کند. فیلتر مانع از ورود صدا نمی شود ولی جلوی ورود جرم گوش، گرد و غبار یا سایر بقایای داخل مجرای گوش به داخل سمعک را می گیرد.

کاربران سمعک می‌دانند که سمعکشان نیاز به مراقبت و تمیز کردن دارد و تعویض فیلتر هم یکی از این موارد است. عوض کردن فیلتر سمعک در هنگام نیاز باعث جلوگیری از خرابی سمعک و صرفه‌جویی در هزینه‌های فرد می‌شود. سمعک‌های نامرئی، داخل گوشی و پشت گوشی های ریک یا رایت (RIC/RITE) دارای فیلتر هستند . کاربران آن ها باید ازین موضوع مطلع شوند و نحوه ی عوض کردن فیلتر را یاد بگیرند.

یکی از علت‌های اصلی خراب شدن سمعک های نامرئی عوض نکردن فیلتر آن است. تعویض به‌موقع فیلتر سمعک می‌تواند طول عمر سمعک را به طور قابل توجهی افزایش دهد.

تمیز کردن و مراقبت از سمعک‌ها مانند سرمایه‌گذاری است. بنابراین همیشه خشک کردن، تمیز کردن و تعویض فیلتر سمعک خود را فراموش نکنید.

برندهای مختلف از فیلترهای مخصوص برای سمعک‌های خود استفاده می‌کند . در بعضی موارد در یک برند از فیلترهای متفاوتی استفاده می‌شود.

در کلینیک شنوایی دلآواسمعک می توانید انواع فیلتر سمعک اورجینال با قیمت مناسب را تهیه کنید.

  • فیلتر اتیکن (NoWax, ProWax, WaxStop)
  • فیلتر ویدکس (Nanocare)
  • فیلتر زیمنس (HF4)
باتری و فیلتر سمعک/خرید فیلتر سمعک
باتری و فیلتر سمعک

“بهتر است باتری حداقل 2 الی 3 سال تاریخ انقضاء داشته باشد و در جای خشک و خنک نگهداری شود. هرچه تاریخ انقضاء طولانی‌تر باشد، طول عمر باتری بیشتر است.”

شما می‌توانید باتری و فیلتر سمعک را از کلینیک‌ شنوایی و سمعک تهیه کنید. برای تهیه باتری و فیلتر می‌توانید در ساعات کاری مراجعه کنید. همچنین ارسال از طریق پیک موتوری (تهران) یا پست (سراسر کشور) امکان‌پذیر است.

لطفا برای ثبت سفارش با شماره های 93111027-021  یا  09120338201  تماس بگیرید.

اینستاگرام دلآواسمعک/وزوز گوش