باتری سمعک

باتری سمعک/دلآواسمعک

منبع تغذیه برای کار کردن سمعک، باتری است.اندازه سمعک ها متفاوت است بنابراین باتری سمعک ها نیز سایز های متفاوتی دارند.به طور کلی چهار نوع باتری بر اساس اندازه وجود دارد:

 • باتری شماره     ۱۰
 • باتری شماره    ۳۱۲
 • باتری شماره     ۱۳
 • باتری شماره   ۶۷۵

معمولا در سمعک های داخل گوشی (IIC,CIC) و سمعک پشت گوشی سایز کوچک از نوع (RIC) از باتری شماره ۱۰ استفاده می شود. هر چه اندازه سمعک بزرگتر باشد باتری مورد استفاده آن نیز بزرگتر است. برای سمعک های داخل گوشی از نوع (ITC) و سمعک های پشت گوشی بزرگتر (RIC) از باتری شماره ۳۱۲ استفاده می شود.باتری شماره ۱۳ برای سمعک های پشت گوشی (BTE) مناسب است. و برای سمعک های سوپر پاور(مخصوص کم شنوایی عمیق)باتری شماره ۶۷۵ استفاده می شود.

رنگ باطری سمعک

برای تشخیص انواع باطری سمعک علاوه بر اندازه و شماره، هر کدام نیز رنگ مشخصی دارند.

 • باتری شماره ۱۰       زرد رنگ
 • باتری شماره ۳۱۲     قهوه ای رنگ
 • باتری شماره ۱۳       نارنجی رنگ
 • باتری شماره ۶۷۵      آبی رنگ
باتری سمعک/کلینیک سمعک دلآوا

عمر باتری

باتری های رایج بازار از نوع روی­_هوا (zinc-air) هستند.و با وارد شدن هوا به داخل باتری، فعال می شوند.باتری ها برچسب های رنگی دارند که مانع ورود هوا به داخل آن ها می شود.فقط زمانی که می خواهید باتری را عوض کنید باید برچسب را جدا کنید. معمولا توصیه می شود بعد از جداکردن برچسب باتری،دو دقیقه صبر کنید تا باتری کامل فعال شود سپس آن را در سمعک قرار دهید.

نکته مهم: اگر برچسب باتری را بردارید حتی اگر فورا برچسب را مجدد روی باتری بچسبانید تاثیری نخواهد داشت.و  باتری شروع به فعالیت کرده است و بعد از مدت زمان عمر باتری تخلیه می شود.

باطری حاوی مواد شیمایی و برای سلامتی مضر است.باید از دسترس کودکان دور نگه دارید و در صورت بلعیده شدن، فورا به پزشک مراجعه کنید.

عمر باتری ها بستگی به میزان استفاده از سمعک و قدرت سمعک گوش دارد.ولی به صورت تقریبی عمر باطری ها به صورت زیر تخمین زده شده است.

 • باتری شماره ۱۰ ……………………………..۴-۷ روز
 • باتری شماره ۳۱۲ ……………………………۶-۹ روز
 • باتری شماره ۱۳ ……………………………..۸-۱۲روز
 • باتری شماره ۶۷۵ ……………………………۱۰-۱۵روز
طول عمر باطری سمعکها

برای آشنایی با سمعک های فوناک و وسایل جانبی فوناک به بخش برند های سمعک مراجعه نمایید.

یک بسته باتری سمعک رایگان

در کلینیک دلآواسمعک از خدمات و تسهیلاتی که برای مراجعین درنظر گرفته شده است.بعد از خرید سمعک یک بسته کامل باتری به صورت رایگان برای تمام انواع سمعک ها ارائه می شود.

برندهای باتری سمعک

سمعک ها وسایل بسیار ظریفی هستند.بنابراین استفاده از برندهای معتبر باطری سمعک بر کیفیت صدا و طول عمر قطعات آن تاثیرگذار است.و استفاده از باتری های ناشناخته و نامناسب باعث خرابی سمعک می شود.تنوع باتری ها زیاد است.اما چند نوع به صورت شناخته تر وجود دارد که عملکردشان مناسب است.

 • باتری مارک ریواک                (Rayovac)
 • باتری مارک زیمنس              (Siemens)
 • باتری مارک دوراسل              (Duracell)
 • باتری مارک زنی پاور             (zeni power)

افزایش طول عمر باطری

از موارد مهم هنگام خرید باطری سمعک تاریخ انقضاء آنهاست.باید از باطری هایی استفاده شود که مدت زیادی از تولید آنها نگذشته باشد.عواملی می تواند باعث بهبود عملکرد و افزایش طول عمر باطری ها شود.

 • زمانیکه از سمعک استفاده نمی کنید در سمعک را باز بگذارید.
 • باطری را از اشیا فلزی و وسایل الکترونیکی دور نگه دارید.
 • تا قبل از استفاده از سمعک برچسب باطری را باز نکنید.
 • در جای خشک و خنک نگهداری کنید.
 • به باتری ضربه نخورد.

تستر باطری سمعک رایگان

برای آگاهی از مقدار انرژی باقیمانده باتری و وضعیت آن می توان از وسیله ای به نام تستر باتر (Battery tester) استفاده کرد. این وسیله باقی مانده انرژی باطری سمعک را با خطوط که روی صفحه تستر وجود دارد نشان میدهد.می توان علاوه بر تشخیص باطری نو از کهنه، میزان تقریبی عمر باتری را نیز تخمین زد.و با توجه به آن در صورت نیاز باطری سمعک را تعویض کرد.

در صورت خرید سمعک از کلینیک سمعک دلآواسمعک یک عدد تستر باتری به صورت رایگان دریافت خواهید کرد.

تستر باتری سمعک/دلآواسمعک

سمعک های بدون باتری یا قابل شارژ

بسیاری از سمعک های موجود در بازار باطری هستند.اخیرا سمعک های از برندهای معتبر دنیا بدون باطری و شارژی هستند.برای استفاده از این سمعک ها به جای باتری، آنها را شارژ کرده و تا مدت زمان معینی قابل استفاده هستند. برای استفاده مجدد،در جعبه مخصوص شارژ قرار میگیرند و سمعک ها به صورت اتوماتیک شارژ می شوند.تفاوت سمعک های شارژی با دیگر سمعک ها این است.که هزینه آن ها کمی بالاتر است و نیاز به شارژ روزانه دارد.وگرنه عملکرد آنها باهم تفاوتی ندارند. از مهمترین تولیدکننده این سمعک ها شرکت سمعک زیمنس آلمان ، سمعک اتیکن دانمارک، سمعک فوناک سوئیس، سمعک استارکی آمریکا و … می توان نام برد.

خرید باطری سمعک

باطری های سمعک را از کلینیک های معتبر شنوایی شناسی تهیه کنید. کلینیک های شنوایی در سراسر کشور، مراکز درمانی که بخش شنوایی و سمعک دارند، بیمارستان های دارای بخش شنوایی باطری سمعک دارند.خرید باطری سمعک می تواند به صورت مراجعه یا ارسال با ذکر شماره باتری و برند باتری مورد نیاز تهیه شود. بخاطر تفاوت ولتاژ بین باطری سمعک و دیگر باتری ها مثل باطری ساعت در صورت استفاده از این باتری ها به سمعک آسیب وارد خواهد شد.توصیه می شود از باطری ساعت به هیچ عنوان استفاده نکنید.

برای کسب اطلاع از سمعک شارژی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

سمعکهای شارژی

باتری سمعک ریواک

باطری سمعک ریواک یکی از بهترین برندهای باتری است.از قدمت بالاتری برخوردار است و کیفیت و طول عمر بالاتری دارد. عمر مفید باتری از نکات بسیار مهم در انتخاب باتری است.به عنوان مثال در سمعک های نامرئی به دلیل کوچک بودن اندازه از باتری های با سایز کوچک یعنی ۱۰ استفاده می کنند.و اگر سمعک نیز با قدرت زیادی کار کند ممکن است هر ۳ روز نیاز به تعویض باشد.اما باطری سمعک ریواک برای این سمعک ها حدود ۵ روز عمر مفید دارند.برای تهیه این باتری ها کافیست با کلینیک تماس بگیرید و با ذکر سایز باتری، سفارش خود را دریافت کنید. توصیه می شود با توجه به عمر مفید باتری ها به اندازه مصرفی حداکثر ۲ سال باتری تهیه نمایید.

باطری سمعک زیمنس

باطری سمعک زیمنس نیز از بهترین برندهای باتری است. که شرکت آلمانی زیمنس تولید کرده است. این مدل باتری ها به صورت ویژه برای سمعک های زیمنس طراحی شده است.ولی در دیگر سمعک ها نیز قابل استفاده است. درج اسم زیمنس یا سیگنیا بر روی بسته باتری تایید کننده اصل بودن باطری سمعک زیمنس می باشد.در چهار سایز مختلف وجود دارند. و برای انواع سمعک ها از کوچکترین تا قویترین کاربرد دارد. باطری سمعک زیمنس را از کلینیک های شنوایی که نمایندگی سمعک های زیمنس آلمان دارند می توانید تهیه کنید.کلینیک دلآواسمعک در شهر تهران نیز یکی از این نمایندگی ها را دارد. برای تهیه باتری ها کافی ست با کلینیک تماس بگیرید تا برای شما ارسال گردد.

قیمت باطری سمعک

قیمت باطری سمعک نیز مانند دیگر اقلام مصرفی تابع تغییرات اقتصادی و تورم سالانه م باشد.قیمت باطری سمعک در برندهای مختلف تفاوت قیمتی دارند اما به صورت کلی شامل افزایش سالانه قیمت می شوند. قیمت ها در چند سال گذشته زیر مبلغ ۱۰ هزار تومان بود.ولی با گذشت زمان افزایش یافت به طوری که در سال ۹۹ به طور میانگین قیمت یک حلقه باتری سمعک از برندهای مختلف حدود ۴۰ هزار تومان شد. هر سال نیز با توجه به نرخ تورم می توان قیمت باطری سمعک را در نظر داشت. برای اطلاع قیمت دقیق و روز باطری سمعک می توانید با مرکز دلآواسمعک تماس بگیرید.

خرید باطری سمعکها

دستگاه شارژ باطری سمعک

سمعک ها به صورت کلی دو دسته اند. ۱- سمعک های باطری خور و ۲- سمعک های شارژی. سمعک های باطری خور به وسیله باتری یک بار مصرف تغذیه می شوند و قابل شارژ نیستند.و وقتی باطری تمام شد دیگر قابل استفاده نیست. دستگاه شارژ باطری سمعک فقط برای سمعک های شارژی است.و نمی توان برای سایر باطری ها استفاده کرد.در واقع برای اینکه بتوان باطری را شارژ کرد باید سمعکی که از ابتدا خریداری شده به صورت قابل شارژ باشد.

در کلینیک شنوایی و سمعک دلآوا تمامی باطری های انواع سمعک ها موجود می باشد. در صورت نیاز به خرید سمعک و باتری آن می توانید به صورت حضوری و یا غیر حضوری باطری مورد نظر را درخواست و با استفاده از پیک دریافت نمایید.و از خدمات تحویل فوری و پشتیبانی 24 ساعته ما بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *